Kim jest, czym się zajmuje DevOps Engineer i ile zarabia?

Czym się zajmuje jak i także na jakie konkretnie wynagrodzenie może liczyć niejaki DevOps Engineer? Sprawdźmy, jak się kształtują jego zarobki zależne od rodzaju umowy, lokalizacji biura oraz lat doświadczenia.

Czym się zajmuje osoba, która pracuje na stanowisku określonym jako DevOps Engineer?

DevOps (nazwa ta powstała z połączenia słów – development oraz operations) jest organizacyjną kulturą, która ma za zadnie stworzyć pewnego rodzaju synergię pomiędzy działami, które wytwarzają oprogramowania (Dex) oraz zarządzania systemami (Ops). Sam ruch DecOps promuje jakże płynną komunikację pomiędzy wszelkimi technicznymi zespołami w firmie, które są odpowiedzialne za tworzenie produktu oraz dostarczanie wspólne wartości dla klienta.

Zmniejsza się dzięki temu jednocześnie tarcie, do których dochodzi często w organizacjach klasycznych z podziałem wyraźnym na ludzi, którzy tworzą oprogramowanie oraz także administratorów systemów, którzy wdrażają mozolnie oprogramowanie stworzone.

Platformy darmowe do nauki programowania

DevOps przede wszystkim zakłada:

– monitoring głęboki od samego początku stworzenia produktu,

– krótszy cykl wytwarzania samego oprogramowania,

– budowanie produktu przy zachowaniu perspektywy całości obrazu,

– podejmowanie decyzji, które bazują na danych wiarygodnych.

Gdy wszystko to co powyższej zostało jak najbardziej dobrze zrobione, to się to zwraca z nawiązką w postaci naprawdę bardziej stabilnego oraz znacznie bezpieczniejszego oprogramowania. Zaznaczyć warto, że tutaj mówimy o samym bezpieczeństwie całej firmy, ponieważ DevOps nie tylko dotyczy pisania oprogramowania, ale także tak naprawdę konfiguracji serwerów oraz infrastruktury. Mowa tak więc o tworzeniu całego produktu sprzedawanego, a nie jedynie oprogramowania, który w kontekście tym jest jedynie częścią obrazka.

10 języków programowania, które są najpopularniejsze

DevOps jest konceptem fantastycznym, których już wiele firm z dużym sukcesem wdrożyło. Tym samym udało się zwiększyć znacznie zyski, produktywność pracowników oraz także zadowolenie klientów. Jednak nadal znacznie większa organizacji technologicznych nauczyć się musi, czym jest tak naprawdę devops, ponieważ sama zmiana nazw stanowisk, to nie najbardziej efektywny sposób na bezpośrednie zarządzanie kulturą firmy.

Sprawdź na forum również:

Wynagrodzenie dla specjalistów DecOps w roku 2018

W kategorii DevOps kształtują się na poziomie pomiędzy 9000 a 135000 złotych brutto na umowę o pracę. Jeśli chodzi o kontrakt B2B, to one wynoszą od 10 000 do 15 100 zł netto oczywiście na fakturę.

Wysokość zarobków oferowanych z uwagi na stopień zawodowego zaawansowania:

Mediany widełek na juniorskie stanowiska wynoszą od 6000 do 10000 złotych. Jeśli chodzi o Mindów to wartość ta wynosi już od 9000 do 15000 złotych. Seniorzy z kolei liczyć mogą na wynagrodzenie od 10800 do nawet 16000 złotych.

Liczy się także lokalizacja. Najwyższe zarobi są oczywiście oferowane przez firmy znajdujące się w Warszawie. Są to widełki wynoszące od 10 000 do 15900 złotych. Jak widzimy zarobki są naprawdę spore.

Programowanie dla dzieci

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz