Kei.pl – Polski Hosting – Opinie użytkowników i ekspertów

Jeśli poszukujemy hostingu w dosyć przyzwoitej cenie oraz jednocześnie jakości akceptowalnej, Kei może być naprawdę optymalnym rozwiązaniem. Może, ale jednak nie musimy, bo jest zdecydowanie kilku lepszych dostawców na rynku. Polska firma bardzo się stara, aby zapewnić między innymi niezłą obsługę klientów. Wciąż jednak mają sporo do poprawy.

Główne wady i zalety Hostingu Kei.pl

Kei.pl jest firmą, która na hostingowym rynku jest od 19 lat. Została założona w 2000 roku. Jest to jedna z najstarszych oraz jednocześnie najbardziej doświadczonych firm z Polski w branży IT. Jej siedziba się mieści w Krakowie, a liczba klientów niedawno przekroczyła 11 tysięcy.

Serwery firmy, a także własne centrum danych, również znajdują się w Krakowie. Krakowskie centrum danych to ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni z nowoczesną serwerownią oraz wszelkimi elementami nowoczesnymi, które gwarantują optymalne warunki dla działania wszelkich serwerów. Oferta tej firmy skierowana jest zarówno do małych biznesów, jak i także dla rozwiniętych dużych przedsiębiorstw.

Największą zaletą hostingu jest rozbudowany podstawowy pakiet. Bez opłat dodatkowych otrzymamy w nich codzienny Backup, brak limitów na liczbę zaparkowanych domen, kont pocztowych oraz DNS Anycast. Bardzo się wszystkim podoba także duża liczba pakietów dostępnych z różnymi cenami. Dzięki tej bardzo bogatej ofercie każdy coś znajdzie dla siebie. Brawo za dwutygodniowy okres testowy. Trial darmowy nie jest standardem, a może wręcz przyciągnąć uwagę wielu użytkowników potencjalnych.

Za wadę największą hostingu kei.pl uważa się oparcie hostingu podstawowego na dyskach HDD. Cały czas technologia idzie do przodu, a w tym przypadku się wydaje, jakby firma stanęła w miejscu.

Dostępne opcje u Kei.pl

To co się od razu podoba, to na pewno brak limitów w wielu kwestiach. Pierwszym plusem jest nielimitowany transfer. Drugi, za mailowe konto bez żadnych limitów. Dodatkowo, nie ma w liczbie domen ograniczeń, co nie jest u konkurencji popularne. Co więcej, certyfikat SSL nas będzie kosztować tylko złotówkę.

Bezpieczeństwo serwerów Kei.pl

Kei.pl wydaje się dosyć bezpieczny wyborem. Oferuje dostęp bezproblemowy do certyfikatu SNI. Ponadto, znajdziemy tutaj ciekawą opcję zapasowych kopii. Są one codziennie wykonywane, ale jedynie przechowywane przez 28 dni na serwerach osobnych. Usługa ta nosi nazwę backup 4×4 oraz polega na tym, że użytkownik ma dostęp do zapasowej kopii swoich plików sprzed każdego z czterech poprzednich dni oraz czterech ostatnich tygodni. Dane są backupowane w crossowym systemie, a serwery się znajdują w dwóch lokalizacjach.

Serwery dzięki temu są dużo bardziej bezpieczne, a nawet w sytuacji awarii. Na sporą uwagę zasługuje również darmowy DNS Anycast. Dzięki tej usłudze, routery zmieniają kierunek żądania, mając na uwadze takie czynniki jak pomiary opóźnienia, odległość, koszt oraz liczbę przeskoków. Kei.pl oferuje nam gwarancję SLA oraz także ochronę przed atakami DDOS.

Wybór rodzaju serwera

Firma ta oferuje wybór pomiędzy serwerem ROOT a pakietem administracyjnym. Serwery korzystają z najnowszej technologii Xeoin z SSD.

Darmowy certyfikat Let’s Encrypt w Kei.pl

Kei.pl użytkownikom zapewnia darmową obsługę certyfikatu o nazwie Let’s Encrypt z automatyzacją pełną odnawiania cyklicznego przez administracyjny panel Webas. Jest on w ciągu kilku minut aktywny od momentu zapisu formularza.

Szybkie dyski SSD

Wszystkie dane są zapisywane na dyskach SSD od firmy Intel. Dzięki temu jest możliwe osiągnięcie liczby operacji nawet do 460 tysięcy IOPS na sekundę przy odczycie losowym oraz nawet 170 tysięcy IOPS przy zapisanie losowym danych. Dyski takie przyspieszają znacznie działanie platformy czy też sklepu internetowego, który pozwolić sobie nie może na długi czas ładowania witryny.

Łatwość użycia

Kei.pl jest jednym z łatwiejszych w obsłudze dostawców hostingu. Wszystko tak naprawdę idzie zgodnie z założeniami, instalacja nie jest trudna. Nie musimy zatem spodziewać się po drodze żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Jednym jedynym problemem może się stać przypisanie do hostingu domeny. Proces wymaga przynajmniej wiedzy podstawowe z zakresu IT.

Autorski panel klienta Kei.pl

Kei.pl może się także poszczycić swoim intuicyjnym oraz autorskim administracyjnym panelem WebAs. Pozwala on na zarządzanie kompleksowe usługami oraz dosyć przejrzyste zarządzanie ustawieniami. Muszą przyznać, że usuwanie, dodawanie oraz modyfikowanie kont jest tutaj wyjątkowo proste. Wręcz dziecinnie łatwe jest również zarządzeni domenami, listami dyskusyjnymi, bazami danych czy też subdomenami. Zmiana zasobów oraz przegląd statystyk serwera – to wszystko zrobimy w zasadzie za pomocą dosłownie kilku kliknięć.

Autoinstalatory aplikacji w Kei.pl

Aplikacje Click&Go jest jednym z unikatowych najbardziej sprzedażowych punktów marki. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, które posiadają internetowy sklep, w szczególności dla sprzedawców początkujących. Aplikacje PrestaShop, Magento oraz WordPress zainstalujemy tutaj w kilka minut.

Cały proces jest bardzo łatwy oraz dosyć przyjemny. Jeśli chodzi o samą obsługę internetowych sklepów, wydaje się, że kei.pl jest jednym z lepszych dostawców na rynku hostingu. Serwer VPS jest dostosowany idealnie do internetowego sklepu. Dzięki temu szybko uruchomimy platformę całą „na klik”. Co więcej bez problemu możemy także zwiększyć zasoby bez migracji oraz stworzyć zaplecze SEO z samą adresacją IP.

Wydajność serwerów Kei.pl

Główny serwer firmy jest zlokalizowany w Krakowie, tak jak i również największe centrum danych. Firma ta umożliwia tworzenie bardzo silnych stron internetowych, głównie polskim klientom. Jeśli wybierzemy serwer administrowany dedykowany, to możemy się skupić w pełni na swoich własnych projektach.

Kei.pl zajmie się aktualizacją, konfiguracją oraz monitoringiem całodobowym naszego serwera. Wirtualne środowisko, które otrzymamy od kei.pl, jest skonfigurowane w pełni, mamy również wsparcie dla frameworków Django oraz Ruby on Rails. Jak widzimy zalet jest całe mnóstwo, a opcje są bardzo rozbudowane.

Ocena hostingu Kei.pl
  • Opcje
  • Łatwość użycia
  • Wydajność
  • Pomoc techniczna
  • Cennik
4.6

Podsumowanie oceny Kei.pl

Główny serwer firmy jest zlokalizowany w Krakowie, tak jak i również największe centrum danych. Firma ta umożliwia tworzenie bardzo silnych stron internetowych, głównie polskim klientom. Jeśli wybierzemy serwer administrowany dedykowany, to możemy się skupić w pełni na swoich własnych projektach.

1 Comment
  • Mateusz Lechowicz

    Trzymajcie się z dala od firmy KEI.PL. 50% funkcji w ich panelu nie działa i wysypuje resztę funkcji. Instalacja Presty trwa u nich godziny, bo godzinami trzeba się użerać z ich obsługą, bo nawet obsługa domeny nie jest u nich w panelu możliwa. Tracisz cały dzień na coś, co normalnie trwa 10 min. Kei obiecuje, że już wszystko działa. Po czym okazuje się, że wystarczy, że coś doinstalujesz na serwer, to Ci resztę wysypuje. To jakby dziecku sprzedać samochodzik, ale bez kółeczek. A co tam kółeczka! Po złożonej reklamacji bezczelnie zaprzeczyli, że cokolwiek im miało by nie działać i odmówili zwrotu kosztów.

Dodaj komentarz