Wix – Opinie Kreator Stron internetowych

Wix jest doskonałą platformą do budowania witryny bez względu na sam poziom wiedzy użytkownika. Dysponuje edytorem elastycznym funkcji „przeciągnij i upuść” oraz ogromną biblioteką szablonów, profesjonalnymi funkcjami e-commerce oraz ekscytującą paletą aplikacji. Jak tego nie pokochać? Po pierwsze na pewno obsługa klienta. Ale jeśli nie mamy nic przeciwko przeczytaniu przewodników oraz samodzielnemu zrozumieniu – lub, alternatywnie, rozmowie przez telefon z obsługą klienta. Powinniśmy sobie dać radę.

Szablony w Wix

Jeśli widziałeś kiedykolwiek reklamę Wix, to wiemy z pewnością, że hasło – oszałamiający jest suplementem ulubionym działu marketingu Wix.

Ale bardzo łatwo jest zauważyć, że Wix, to nie jakaś zwykła gadanina. Kiedy budujemy swoją stronę, to możemy wybrać spośród 500 szablonów. Jest to więcej niż oferuje każdy inny kreator internetowych stron.

Nie tylko to, ale firma ta ma oczywiście doskonały projektowy zespół.

Twój szablon typowy Wix jest przejrzysty oraz czytelny. Zawiera zdjęcia o szerokości pełnej jak i także wyrazistą typografię. W zasadzie to jest to wszystko czego potrzebujemy.

Niektóre spośród szablonów oferują nam układu dużo bardzie złożone, a nawet te takie modne efekty przewijania samej prelaksy.

Niezależnie od tego, czy chcemy zbudować witrynę jednostronicową, która naprawdę wygląda fajnie czy też wielostronicową, która jest bogata w treści z nawigacją łatwą, to Wix na pewno dla ciebie coś znajdzie.

Szablony uporządkowane są w kategorie oraz podkategorie, a także możemy je przeszukiwać według danych słów kluczowych. Istnieją szablony specjalne docelowych stron, witryn e-commerce, portfeli oraz niemal każdego rodzaju witryny, której możemy potrzebować.

„Przeciągnij i upuść” Pixel-Perfect Editor

Niezależnie od tego, czy budujemy swoją pierwszą stronę, czy już działaliśmy w czasach świetności chociażby Geocities, to jesteśmy w naprawdę dobrych rękach. Edytor Wix jest nie tylko w użyciu niezmiernie łatwy, ale także zabawny, że nawet nie mamy kompletnie ochoty na pracę.

Możemy przenosić wszelkie elementy oraz umieszczać je na stronie w dowolnym miejscu. Oczywiście mamy także dostępne są przewodniki, które się pojawiają podczas przeciągania, co znacznie ułatwia nam wyrównywanie elementów z innymi. Dzięki temu nasz projekt będzie ładny oraz schludny.

Możemy w zasadzie sobie modyfikować dowolnie wszystko. W zależności jak nam się podoba. Mamy na myśli „wszystko” przy pomocy dosłownie kilku kliknięć myszką.

A jak z czcionkami? Wystarczy tak naprawdę wybrać z rozwijanej listy lub też przesłać własne. Kolory? Wystarczy kliknięcie. A gdy chcemy dodać przyciski, to wystarczy, że wybierzemy swój ulubiony styl z galerią oraz przeciągnąć i upuścić. Jakby tego było mało możemy także dodawać efekty animacji do elementu dowolnego.

Chcesz dodać stronę? Przejdź po prosty do „Zarządzaj stronami” i kliknij dany przycisk. Twoje nowe strony automatycznie zostaną dodane do menu nawigacji.

Chciałbyś teraz dodać specjalne naprawdę fajne rzeczy? To zachęcamy do przejścia do następnej funkcji.

Market aplikacji Wix

W markecie aplikacji Wix znaleźć możemy ponad 300 aplikacji – wiele jest darmowych, ale znajdują się także płatne. Chodzi tak naprawdę o ulepszenie witryny przy pomocy niemal każdej funkcji, o której możemy pomyśleć.

Możemy dodawać także ważne funkcje, bez których żadna witryna się nie powinna obyć, na przykład chodzi o formularze kontaktowe oraz listy mailingowe. Dostępne są również integracje z platformami społecznościowych mediów. Można tutaj wymienić Facebook Messenger oraz Instagram. Do tego galerie obrazów, aplikacja do osadzania kodu HTML oraz narzędzia biznesowe. Po prosty wystarczy wybrać.

Ulubioną przez wielu rzeczy w App Market jest to, że naprawdę można z opcji tej bardzo łatwo korzystać. Nie musimy w ogóle zatrudniać internetowego programisty, aby móc uzyskać rozszerzoną na swojej stronie funkcjonalność. Minęły już na dobre czasu przewijania list wtyczek niekończących się, z które wybierze się w końcu jedną modląc się do bogów WordPress, że to nie zepsuje całej witryny.

W Wix wystarczy, że dodamy aplikacje do swojej witryny, klikając stosowny przycisk. Następnie, tak jak każdy pozostały element witryny, przeciągnąć możemy go oraz upuścić w miejsce odpowiednie na swojej stronie oraz go dostosować, według naszych potrzeb. Jest to dosłownie kwestia kilku minut.

E-commerce w Wix

Zaczynamy się tutaj czuć niczym jakaś zdarta płyta, ale to prawda. Jak najbardziej budowanie sklepu internetowego z Wix jest naprawdę bardzo, ale to bardzo łatwe. Możemy wybrać sobie szablon z kategorii sklep internetowy lub kliknąć po prostu przycisk, aby dodać sklep do witryny istniejącej Wix.

Musimy sobie uaktualnić płatny plan, aby akceptować wszelkie płatności. Jednak w przeciwieństwie do innych rozwiązań w e-commerce, Wix żadnych od nas prowizji za dokonaną sprzedaż nie pobiera.

Z pulpitu sklepu możemy skonfigurować sobie informacje o firmie oraz metody płatności, skonfigurować wszelkie opłaty za wysyłkę oraz dodać punktu. Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby produktów, które możemy sprzedawać. Możemy zarówno sprzedać przedmioty fizyczne, jak i także cyfrowe, do trzystu wariantów dla każdego naszego produktu. Możemy także zaoferować specjalne kody sprzedaży jak i także kupony.

Użyłem sklepu Wix na mojej własnej stronie, aby móc sprzedać kilka bardzo różnych produktów i jak najbardziej wszystko poszło niezmiernie gładko. Podoba mi się także sam sposób otrzymywania powiadomień emailowych o nowej sprzedaży jak i także sam sposób śledzenia zapasów oraz wszelkich zamówień w sposób bezpośredni z pulpitu nawigacyjnego.

Chociaż jeszcze nie tak dawno nie polecałbym jednak Wix dla większych firm elektronicznego handlu uważam, że dzisiaj jest to spore wyzwanie. Wix dodał niedawno kilka naprawdę bardzo fajnych funkcji e-commerce. Chodzi tutaj o odzyskiwanie koszyków porzuconych, analityka sklepu, drukowanie wysyłkowych etykiet oraz wiele innych ciekawych rozwiązań. Na pewno warto skorzystać. Nikt nie będzie tego żałować.

 

Ocena kreatora WIX
 • Opcje
 • Łatwość użycia
 • Wydajność
 • Pomoc techniczna
 • Cennik
4.3

Podsumowanie oceny WIX

Chociaż jeszcze nie tak dawno nie polecałbym jednak Wix dla większych firm elektronicznego handlu uważam, że dzisiaj jest to spore wyzwanie. Wix dodał niedawno kilka naprawdę bardzo fajnych funkcji e-commerce.

2 komentarze
 • Wiktor Skotowski

  Jak dodać na WIX w sklepie online podkategorię?

 • Sandra

  WIX to porażka. Obiecują pełną przepustowość w pakiecie a strona się zawiesza użytkownikom i długo albo wcale nie ładuje treści… Wyrzucone w błoto pieniądze i czas! Do tego olali mój problem z nie wyświetlaniem grafik. 2 razy im pisałam i zero odpowiedzi. Do tego firmy pozycjonujące nie chcą się zajmować wix bo ma mniejsze szanse na znalezienie się wysoko w rankingach. Odradzam wszystkim. Lepiej od razu postawić stronkę na wordpresie.

Dodaj komentarz