Polskie szkoły programowania — Co warto o nich wiedzieć?

Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii komputerowej wzrasta zainteresowanie branżą IT. Coraz więcej osób rozważa przekwalifikowanie oraz podjęcie pracy w tym zawodzie. W związku z tym niejednokrotnie pojawia się pytanie, jaką szkołę programowania najlepiej wybrać. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie kilku szkół funkcjonujących na polskim rynku.

Coders Lab

Coders Lab jest szkołą o szerokim zasięgu działania. Jej siedzibę znajdziemy aż w dziewięciu miastach naszego kraju. Są nimi: Łódź, Poznań, Białystok, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków oraz Lublin. Szkoła działa od 2013 r., a zatem jest jedną z najstarszych polskich szkół programowania.

Nauka w Coders Lab odbywa się tylko i wyłącznie w siedzibach firmy z wykorzystaniem autorskich materiałów, które bez względu na miejsce odbywania kursu zawsze są takie same. Statystyki wykazują, że po zakończeniu nauczania aż 82% absolwentów znajduje zatrudnienie w branży IT w przeciągu kwartału od zakończenia kursu. Wpływ na to ma wysoka jakość kursu, a także członkowstwo w programie Career Lab.

Niezaprzeczalnym atutem szkoły jest również współpraca z firmami partnerskimi. Coders Lab ma ponad 200 partnerów na terenie wszystkich miast, w których usytuowana jest siedziba szkoły. Są nimi zarówno małe oraz średnie software house, jak i międzynarodowe korporacje.

W ofercie Coders Lab wyróżniamy:

  • siedem rodzajów kursów I stopnia np. WordPress, JAVA, JavaSript, Phyton, PHP, C#/.NET,
  • jeden kurs II stopnia: node.js,
  • kurs prowadzony wyłącznie w języku angielskim:  JavaScript Developer: React.

10 języków programowania, które są najpopularniejsze na rok 2020

infoshare Adacemy

Początki działania infoshare Adacemy miały miejsce w Gdańsku, jednak wskutek prężnego rozwoju zasięg został poszerzony i obecnie jej siedzibę znajdziemy również w Szczecinie, Krakowie, Warszawie oraz Lublinie.

Szkoła została założona z inicjatywy konferencji technologicznej infoShare, która jest jednocześnie jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. W ofercie infoshare Adacemy znajdziemy kursy zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów chcących podszkolić swoje umiejętności, a oprócz szkolenia z zakresu IT kursant zyskuje również pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV, fachową poradę odnośnie do HR-owych i technologicznych rozmów kwalifikacyjnych, a także profesjonalny profil na Linkedln.

Sprawdź na forum również:

Dla infoshare Adacemy najważniejsza jest jakość, dlatego znajdziemy w niej zarówno wykwalifikowaną kadrę i duże zasoby wiedzy, jak i praktyczne przygotowanie do wejścia do branży IT. Szkoła nieustannie zajmuje się organizacją meetupów oraz webinarów z profesjonalnymi programistami, a także architektami.

Jak bez studiów informatycznych zostać programistą?

Software Development Academy

Software Development Academy swoim zasięgiem obejmuje aż trzynaście lokalizacji. W ofercie szkoły znajdziemy kursy Javy, JavaScript, PHP, .NET, SQL i esterskie, ale również liczne programy, jak np. Absolvent Success Program, którego celem jest pomoc kursantom w uzyskaniu zatrudnienia. Niezwykle istotne są również  projekty i szkolenia, które dają nam gwarancje późniejszego zatrudnienia, jak np. Nordea Bank i Sapiens. Przywołując statystyki, aż 80% absolwentów tej szkoły podjęło zatrudnienie w branży IT, co obecnie daje nam prawie 1000 usatysfakcjonowanych osób.

Software Development Academy jest jedyną w Polsce akademią współpracującą z Workforce Development Program. Co więcej, Oracle będący twórcą oprogramowania Java jest partnerem merytorycznym kursów Java, a Microsoft kursu .NET.

Gregory & Monsters

Gregory & Monsters to akademia z Krakowa, która obecnie znajduje się również w Katowicach. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych trenerów mogących poszczycić się doświadczeniem korporacyjnym i startupowym. Kluczowa jest również ich znajomość realnych potrzeb na rynku pracy. Dzięki temu po zakończeniu kursów mamy możliwość podjęcia zatrudnienia na stanowiskach: Junior Frontend Developer, Junior Backend Developer, czy też Fullstack Developer.

Programowanie dla dzieci – Najlepsze 5 języków programowania

Założycielami szkoły są osoby biorące czynny udział w branży IT, co stwarza nam dodatkowe możliwości. Po zakończeniu kursu możemy postarać się o podjęcie współpracy nad projektem powiązanym z Gregory & Monsters.

Szkoła Programowania WSEI

Szkoła Programowania WSEI skoncentrowana jest tylko i wyłącznie na technologiach Microsoft, a na zajęciach znajdziemy między innymi wiedzę z zakresu programowania aplikacji mobilnych i webowych, a także budowy systemów Business Intelligence.  Kurs to aż  13 miesięcy nauki, jednak w ofercie znajdziemy również  dedykowane kursy programistyczno-modułowe trwające 30-40 godzin.

Niebywałym atutem Szkoła Programowania WSEI jest gwarancja zatrudnienia po zakończonym kursie. Absolwent może poszczycić się solidną praktyką w zakresie programisty Microsoft oraz niebywałą wiedzą developera.

Programmers Academy

W Programmers Academy wysoki nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne, co niebywale zwiększa jakość kursów. Zajęcia prowadzone są przed doświadczonych trenerów z branży IT, których zadaniem jest przekazanie nam swojej wiedzy zdobywanej przez wiele lat ciężkiej pracy.  Założyciele szkoły to pasjonaci, którzy swoją miłość ulokowali właśnie w programowaniu i pragną tę wiedzę przekazywać dalej.

Absolwent Programmers Academy ma w swoich rękach gotowe repozytorium, którym może pochwalić się podczas rekrutacji do branży IT.

Websamuraj

Kursy w szkole Websamuraj odbywają się w głównej mierze w Warszawie, ale również  w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Założycielem jest twórca programu Samuraj Programowania na YouTube.

Kurs podzielony jest na moduły sprawiające, że uczymy się jedynie tego, co nas interesuje, a warsztaty przeprowadzane są w małych grupach, co pozwala na pełną kontrolę kursanta przez trenera. Intensywność zajęć jest bardzo duża, a skupiają się w głównej mierze na tworzeniu kodu, tworząc ciekawe rozwiązania i aplikacje.

Najlepsze platformy darmowe do nauki programowania

IT Academy

IT Academy znajduje się w Krakowie i Wrocławiu. Szkoła oferuje dwa rodzaje kursów — kurs od podstaw lub kurs dla zaawansowanych chcących podnieść swoje kwalifikacje. Zajęcia prowadzone są głównie w formie praktycznej, a kurs kończy się egzaminem, po którego zaliczeniu otrzymujemy certyfikat mający na celu potwierdzić zdobyte umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Szkoła przygotowuje nas również do rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko programisty lub podobne w tym sektorze.

ITfighters

Krakowska szkoła posiada w swojej ofercie przede wszystkim kursy typu full-stack. W ITfighters zdobędziemy przede wszystkim praktyczne umiejętności z zakresu HTLM, Java Script, CSS, C#, ASP.NET, React,  SQL, a także profesjonalne przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych. Co więcej, stworzymy swoje pierwsze programistyczne portfolio.

Zaletą szkoły są zajęcia prowadzone w małych grupach, nacisk na zajęcia praktyczne oraz wsparcie trenera on-line przez cały czas trwania kursu.

Kodilla

Kodilla to szkoła programowania, w której zajęcia prowadzone są on-line. Według witryny Edutorial uzyskała tytuł „Najlepszej szkoły programowania 2016 roku”.  W Kodilla kładzie się szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, a jej główną zaletą jest indywidualna praca z trenerem. Oprócz tego otrzymujemy dostęp do czatu, który umożliwia nam rozmowy z innymi kursantami i absolwentami, a także trenerami oraz Koordynatorem ds. Zatrudnienia. Nauka przez Internet sprawia, że koszty nauczania zostają obniżone.

CodersTrust Polska

W CodersTrust Polska zajęcia prowadzone są głównie w trybie online, jednak szkoła organizuje również bootcampy, podczas których kursant na żywo omawia z trenerem otrzymane materiały. Platforma dostępna jest 24/7, przez co mamy możliwość nauki w dogodnym dla nas momencie. Co wiecej, nie tracimy czasu na zbędne dojazdy, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają ograniczone zasoby czasu.

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, a po jego zakończeniu otrzymujemy trzymiesięczne wsparcie eksperta, którego zadaniem jest przygotowanie absolwenta do rozmów kwalifikacyjnych oraz pomoc w opracowaniu profilu zawodowego. CodersTrust Polska to gwarancja zatrudnienia.

Kodologia

Kodologia to jedyna w Europie platforma, w której kursanci mają możliwość programowania w przeglądarce internetowej poprzez rozwiązywanie interaktywnych zadań. Nauka odbywa się on-line, w formie gry, w której system sprawdza nasze postępy.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz