Najlepsze platformy darmowe do nauki programowania

Nie da się ukryć, że Python jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania. Jest także stosunkowo łatwy do nauczenia. Dowodem tego może być fakt, że nawet jest polecany dzieciom. A gdzie się tego języka nauczyć całkiem za darmo i dodatkowo bez wychodzenia z domu? Poniżej pięć najlepszych platform, na których się nauczymy Pythona!

Code Academy

Listę otwiera bardzo znana platforma służąca nauce programowania. To na niej znajdziemy kursy, które są poświęcone bardzo różnych językom oraz tematom, które są związane z programowaniem. Nie zabrakło na niej także kursu właśnie z Pythona. Plusem ogromnym tej platformy jest sam fakt, że ona umożliwia nam pisanie bezpośrednio kody w przeglądarce.

Dzięki temu w momencie dowolnym możemy zobaczyć wynik swojej pracy i to bez konieczności instalowania programów dodatkowych na naszym komputerze. Jest to szczególnie przydatne na początku naszej przygody z programowaniem, ponieważ nie jest tutaj wymagana kompletnie konfiguracja programistycznego środowiska do wykonania ćwiczeń niezbędnych.

Programowanie dla dzieci – Najlepsze 5 języków programowania

TutorialsPoint

TutorialsPoint jest kolejną witryną, która oferuje nam bezpłatne samouczki z opcją przetestowania bezpośrednio kodu w oknie naszej przeglądarki. Gdy wybierzemy TutorialsPoint właśnie do nauki Pythona, to dowiemy się między innymi jak poprawnie skonfigurować w nim swoje programistyczne środowisko, napisać składnię podstawową oraz pracować z pętlami oraz zmiennymi operatorami.

Sprawdź na forum również:

Platforma ta oferuje jeden z kursów najbardziej wszechstronnych dla programistów początkujących, który nas poprowadzi przez początkowe oraz podstawowe etapy nauki języka wybranego, aż po zadania na eksperckich poziomie. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z niego nie tylko na samym początku naszej przygody z Pythonem.

LearnPython.org

Przyszedł czas na LearnPython.org – jest to serwis, który we przeciwieństwie do swoich poprzedników, tylko powstał z myślą o osobach, które chcą się nauczyć właśnie Pythona. Jeśli wolimy zdobywać ciekawe umiejętności poprzez działanie konkretne, to skorzystaj z platformy, dzięki której jak najbardziej możemy to zrobić. Zamiast tak naprawdę spędzać czas przeczesując się przez niekończący strumień tekstu, to po prostu pracuj z językiem Python w sposób bezpośredni w przeglądarce oraz korzystajmy z samouczków intuicyjnych.

10 języków programowania, które są najpopularniejsze na rok 2020

Python.org

Czy w ogóle istnieje lepsze miejsce do nauki języka Python, a niżeli jego strona oficjalna? Twórcy tego właśnie języka opracowali duży jak i także pomocny przewodnik, który nas przeprowadzi przez jego wszelkie podstawy. Zaleta tej witryny to na bardzo jej spora obszerność. Dzięki temu opisuje szczegółowo aspekt, który jest związany z Pythonem. Analizuje on omawiania zagadnienia z naprawdę wielu stron. Mamy dzięki temu pewność, że zrozumiemy naprawdę wszystko, zanim przejdziemy dalej.

A Byte of Python

Na sam koniec coś dla osób, które już chociażby miały doświadczenie minimalne z programowanie, a teraz by się chciały nauczyć Pythona. W jego pierwszej części przejdziemy przez niezbędne kroki do konfiguracji interpretera języka Pythona na naszym komputerze, co nie jest wcale takie łatwe, a już szczególnie dla osób początkujących.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

 

No comments
Dodaj komentarz