Programowanie dla dzieci – Najlepsze 5 języków programowania

Nauka programowania niesie za sobą masę korzyści także dla naszych pociech. Uczy na pewno logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów oraz także wykształca kreatywność. Dla dziecka jest to głównie świetna zabawa, której same efekty mu się przydadzą w życiu dorosłym. Jeśli się zastanawiamy nad tym, który dokładnie język programowania dla Twojego dziecka będzie odpowiedni, to powinniśmy się zapoznać z listą pięciu najlepszych języków przez nas przygotowaną.

Scratch

Jest to język programowania, który jest przeznaczony dla dzieci pomiędzy 8-16 lat. Jest to najbardziej popularny język obiektowy. Został on stworzony z myślą o naszych dzieciach. Umożliwia on stworzenie bajek, muzyki, gier czy też animacji interaktywnych. Pozwala do tego dzielić się efektem pracy swojej ze społecznością online. Tworzenie kodu w tym przypadku ma wizualny charakter. Sprawia to, że się znacznie różni od programowania tradycyjnego oraz jest dostosowany do potrzeb osób najmłodszych.

Python

Jest to język oprogramowania dla dzieci od dziesiątego roku życia. Język ten znalazł się na miejscu drugim. Jest to język bardzo wszechstronny. Jest używany przez początkujących programistów jak i także przez zawodowców. Dzięki uproszczonej składni, również jest uważany za jeden z naprawdę najłatwiejszych do nauczenia się języków programowania. Działa tak naprawdę na systemach OS X, Windows oraz Linus. Działa do tego na laptopach edukacyjnych oraz Raspberry PI. Ma on zastosowanie szerokie, dlatego dzieci zarówno jak i także dorośli mogą w nim tworzyć naprawdę angażujące jak i także ciekawe projekty. Może być także używany między innymi do tworzenia gier wideo czy też wielu, wielu innych projektów.

Small Basic

Program ten z kolei jest przeznaczony dla dzieci od siódmego roku życia. Język ten z założenia ma być bardzo intuicyjny oraz bardzo ławy do nauczenia. Stworzony został przez firmę Microsoft, która udowodnić chciała, że wcale programowanie nie musi być specjalnie skomplikowane, a więc dostępne jedynie dla nielicznych. Small Basic to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Chodzi zarówno o dzieci jak i także dorosłych.

Sprawdź na forum również:

Blockly

Wiek odpowiedni dla tego języka programowania to 8-11 lat. Jest to język wirtualny programowania, który został stworzony przez firmę Google. Może on wprowadzić nasze dziecko w świat JavaScript. W związku z tym właśnie bardzo podobnie jak Scratch jest językiem obiektowym. W nim programowanie polega na dopasowaniu odpowiednich figur do siebie. Jest także polecany dzieciom, które nigdy nie miały do czynienia wcześniej z programowaniem.

Oprogramowanie EV3 – Lego Mindstorms

Język ten jest dostępny od dziesiątego roku życia. Język ten jest zupełnym hitem. Jest to połączenie nauki programowania z naprawdę świetną zabawą klockami LEGO. Język ten umożliwia na budowę oraz także programowanie robotów w celu, aby ożywiły się i można było nimi sterować. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła roboty kontrolować potrafiące między innymi chodzić, mówić, jeździć, strzelać, wirować, uderzać czy też pełzać.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

 

No comments
Dodaj komentarz