Lista pytań, które powinniśmy zadać podczas rekrutacji pracodawcy

Spotkanie rekrutacyjne nie jest jedynie testem wiedzy oraz także umiejętności pracownika potencjalnego. Jest to także okazja do sprawdzenia czy też oczekiwania wobec firmy i pracodawcy będą się pokrywały z rzeczywistością. Przed przyjęciem samej propozycji zatrudnienia zapytać warto między innymi o zespół jak i także styl pracy.

Dlaczego warto przygotować pytania do pracodawcy?

Każdy kandydat powinien zadawać podczas rozmowy kwalifikacyjnej jakieś pytania. Zdanie dosłownie kilku pytać świadczy o tym, że naprawdę kandydatowi zależy na objęciu konkretnego stanowiska. Jest to również świetna okazja, aby móc zweryfikować, czy oczekiwania jak i także wyobrażenia dotycząca samej pracy pokrywają się z tym, w jaki konkretny sposób funkcjonuje dane przedsiębiorstwo.

Jakie pytania zadać można pracodawcy?

Podczas samej rozmowy z rekruterem zapytać warto o kwestie, które nas najbardziej interesują. Może to być pytanie jakie są konkretne możliwości rozwoju na stanowisko, o które się ubiegamy? Gdy zadamy takie pytanie, pracownik potencjalny pokazuje, że jest to osoba bardzo ambitna oraz jak najbardziej gotowa do nauki. Można się również dowiedzieć, czy kariera w firmie będzie jego potrzebom odpowiadała.

Jak okazać zaangażowanie podczas kwalifikacyjnej rozmowy?

Dobrym pytaniem jest także zapytanie ile osób pracuje w danym zespole? Wszelkie pytania o strukturę zespołu oraz zakresu obowiązków jego członków nie są w żadnym wypadku bezpodstawne. Kandydat spędzać będzie z nimi bardzo dużo, realizując projekty wspólne. Dowiedzieć się warto, czy większość pracy polega na zespołowych działaniach, czy raczej wykonywaniu zadań w pojedynkę. Możemy również poruszyć samą kwestię współpracy z pozostałymi działami w firmie.

Pytanie typu – jaki jest konkretnie styl pracy mojego przełożonego potencjalnego? Kontrolujący czy też stawiający raczej na samodzielność. Takie pytania o styl pracy mogą mieć bardzo duże znaczenie. Niektórzy pracownicy raczej wolą mówić na bieżąco o efektach działań swoich, a innych częste pytania o postępy rozpraszają.

Sprawdź na forum również:

Rozmowa także może dotyczyć samych sposobów motywowania pracowników. Świetnym pytaniem jest także czy firma dla swoich pracowników organizuje jakieś szkolenia? Wiadomo, że szkolenia są ogromną szansą na zdobycie wiedzy jak i także nowych umiejętności, które polepszyć mogą jakość pracy, a w przyszłości zaprocentować między innymi awansem. Warto także zapytać czy pracodawca dba o rozwój swoich pracowników właśnie przez oferowaniem im udziału w kursach czy też szkoleniach. Pytanie to świadczy  o tym, że nieustannie chcemy się kształcić oraz osiągać i to coraz lepsze efekty.

Ile wynoszą zarobki w branży blockchain i sztuczna inteligencja?

Ostatnią propozycją jest zapytanie czy istnieje w ogóle możliwość wykonywania części swoich obowiązków zdalnie? W co po niektórych firmach pracownicy jak najbardziej mogą realizować część swoich obowiązków zdalnie. Rozwiązanie takie stanowi bardzo dużo ułatwienie między innymi dla rodziców oraz także osób, które łączą prace chociażby ze studiami. Pytanie także może dotyczyć elastycznego czasu pracy, czyli takiego, który znacznie odbiega od standardów.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz