Efektywne spotkanie – kilka praktycznych zasad, jak je przeprowadzić

Osiągnięcie współpracy przekładającej się na efektywne wyniki bywa nie lada wyzwaniem. Skuteczna aktywizacja pracowników, budowanie zaangażowanie staje się priorytetem dla niejednego pracodawcy. Jak zatem przeprowadzić spotkanie firmowe, aby uzyskać wartościowe rezultaty?

Jedynie z niezbędnymi

Im grupa jest mniejsza, tym łatwiej o aktywizację poszczególnych uczestników. Istotne również, aby tematy omawiane na spotkaniu bezpośrednio dotyczyły wszystkich zaproszonych. Trudno o pełne zaangażowanie słuchacza w kwestie, które w śladowym stopniu przydadzą mu się w codziennych obowiązkach.

Agenda kluczem do sukcesu

Spotkanie bez określonego celu nie będzie atrakcyjne w oczach jego uczestników. O przedstawienie jasnego programu i nakreślenia pożądanego efektu warto pokusić się jeszcze przed spotkaniem. Umożliwi to słuchaczom lepsze przygotowanie się, przygotowanie rozwiązań i otwarcie na propozycje oraz da poczucie, że zebranie faktycznie jest potrzebne. Prowadzącemu natomiast ułatwi zachowanie konsekwencji.

Lista pytań, które powinniśmy zadać podczas rekrutacji pracodawcy

Czas to pieniądz

W natłoku codziennych obowiązków czasami ciężko o wygospodarowanie większej ilości czasu. Dlatego ważne, aby spotkanie firmowe było zwięzłe, a poruszane na nim kwestie nie odbiegały od głównego wątku.

Miejsce również ma znaczenie

Miejsce organizacji spotkania również  nie pozostaje bez znaczenia. Warto zadbać, aby warunki były optymalne tak, by każdy z uczestników poczuł się komfortowo. Osoba prowadząca powinna wystąpić nie w roli lidera, a gospodarza – zachęcić do burzy mózgu, nie do biernego wysłuchania.

Sprawdź na forum również:

Potrzebni wszyscy

Najbardziej pożądane efekty można osiągnąć stwarzając wszystkim przestrzeń do wypowiedzi na jednakowych zasadach. Budowanie relacji opartych na szczerości i wzajemnym zaufaniu to podstawa dobrej komunikacji w organizacji. Przyjazna atmosfera sprawi, że do kolejnych spotkań słuchacze podejdą z jeszcze większym entuzjazmem, pełni pomysłów i zdeterminowani do działania.

Najlepsze oraz najbardziej przyszłościowe kierunki studiów 2020

Zaangażowanie osób decyzyjnych

Warto zadbać, by na zebraniu nie zabrakło osoby decyzyjnej. Szczególnie jeśli dotyczy ono kwestii kluczowych dla przedsiębiorstwa. Brak akceptacji proponowanych rozwiązań nie może stać na przeszkodzie osiągnięciu celu spotkania. Pamiętajmy również, że osoba podejmująca ostateczne decyzje w firmie może mieć najbardziej przejrzysty obraz tego, czy proponowane rozwiązanie ma w ogóle szansę na realizację w danym czasie.

Czas na podział obowiązków

Po omówieniu wszystkich interesujących kwestii, warto zadbać o krótkie podsumowanie. Realizację wypracowanych rozwiązań z pewnością ułatwi jasny podział obowiązków. Umożliwi to pracę nad wszystkimi poruszanymi problemami. Dzięki temu żaden wątek nie zostanie pominięty, co przełoży się na efektywny wynik całego zebrania.

Rekrutacja w branży IT – jak to wygląda?

Każde spotkanie firmowe powinno mieć jasno określony cel: omówienie danego dylematu, wymiana opinii na konkretny temat, podjęcie strategicznych decyzji z punktu widzenia funkcjonowania organizacji. Warto zatem, aby czas na nie przeznaczony został zagospodarowany jak najbardziej efektywnie.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz