Jak i gdzie znaleźć pracę bez doświadczenia w IT?

Niezależnie od tego, czy masz już swoje CV, czy też dopiero zamierzać je napisać, w twojej głowie powinny się pojawić takie pytania jak:

  • co napisać w CV?
  • co zrobić, gdy CV zajmuje tylko ¾ strony?
  • co mam tam wpisać?

Tak naprawdę, to bez skutecznego CV nie mamy żadnej szansy na spotkanie na rozmowie z pracodawców. Jednak jeśli swoje zalety przedstawisz w CV, to brak doświadczenie nie odbierze w żadnym wypadku szansy na pracę. Jeśli umiejętnie napiszemy CV, to pracodawca może Cię zaprosić na spotkanie, nawet, jeśli doświadczenia zbyt dużego nie masz.

Jak znaleźć swoją pierwszą pracę?

Młodzi ludzie nie przykładają często uwagi do myślenia o swojej przyszłości. Nie mamy tutaj absolutnie na myśli planowania już w podstawówce kariery. Jednak przychodzi pewien momenty, gdy należy się zastanowić, co nam sprawia największą satysfakcję. Powinniśmy wyznaczyć sobie cele zawodowe na podstawie wszelkich porad z tego właśnie artykułu.

LinkedIn – Czym jest i jak z niego korzystać?

Co jeszcze można zrobić na studiach?

Na pewno warto się zaangażować w działalność non profit. Należy znaleźć sobie projekty w studenckich organizacjach, które będą nam pozwalały na sprawdzenie się w bardzo różnych rolach. Powinniśmy także wykorzystać staże oraz praktyki, aby móc sprawdzić, co chciałbyś najbardziej robić. W jakim być chciał pracować dziale? Może w korporacji czy też w średniej firmie? Dzięki temu o wiele łatwiej unikniemy rozczarowania oraz nie rozpoczniesz zawodowej kariery od pracy, w której się zupełnie nie odnajdziesz.

Chodzenie na wykłady oraz na zajęcia jest tylko małą częścią tego pięknego okresu. Jak najbardziej na studiach powinniśmy znaleźć już pomysł na siebie.

Sprawdź na forum również:

Rada najcenniejsza – jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Jeśli jesteśmy na studiach, to zróbmy wszystko, aby móc wyjechać na wymianę. Możemy skorzystać z naprawdę wielu programów. Na przykład Erasmus, Socrates czy też bilateralne umowy pomiędzy poszczególnymi uczelniami. Świetne są także programy work and travel. Jest to chyba najcenniejsza rada, którą można komuś dać.

Rekrutacja w branży IT – jak to wygląda?

Jeśli potrzebujemy chwili czasu, aby przemyśleć sobie wszystko to powinniśmy zrobić tak zwany „gap year”. Jest to na zachodzie bardzo popularna forma wchodzenia w życie zawodowe jak i także w dorosłość. Oszczędźmy sobie troszkę czasu oraz zaróbmy pieniądze na wyjazd. Zwiedźmy swoje jakieś ulubione miejsca.

Jak zmienić swoje zainteresowania w pracę?

Jakie są Twoje zainteresowania? Co w wolnym czasie lubisz robić? Jeśli Cię pasjonuje muzyka, to spróbuj sił swoich w organizacji chociażby eventów, ich promocji czy też pozyskiwania licznych sponsorów. Czasami wystarczy mały krok, aby móc przekuć swoją pasję w źródło zarobku.

Jak okazać zaangażowanie podczas kwalifikacyjnej rozmowy?

Wiele osób dzięki chociaż promocji kulturalnych wydarzeń na Facebooku, nauczyli się ważnych postaw marketingu oraz organizacji eventów. Otworzyło to drzwi do własnej działalności albo też pracy dla kreatywnych działów. Jak widać na załączonym obrazku wystarczy jedynie chcieć. Naprawdę można. Jest to do zrobienia.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz