Jak opisać swoje miękkie umiejętności w CV?

Chociaż mogłoby się wydawać, że oczekuje się od kandydata przede wszystkim fachowej wiedzy, umiejętności, takie jak na przykład komunikatywność, również mają duże znaczenie niemal w każdym z zawodów. Ktoś, kto jest programistą uzdolnionym, ale zbytnio nie potrafi się z klientami i współpracownikami porozumieć, może w stopniu mniejszym się przyczynić do rozwoju danej firmy, a niżeli pracownik, który poza fachową wiedzą – także posiada zdolność słuchania innych osób oraz mówienia do nich w bardzo zrozumiały sposób.

Dlaczego miękkie kompetencje są takie ważne?

Pracodawca sporą wagę przykłada do miękkich kompetencji. Do nich należą między innymi łatwość w nawiązywania relacji z innymi osobami, kreatywność, uczciwość, punktualność, odpowiedzialność, dokładność oraz zdolności manualne. Wykorzystywać je można zarówno w pracy, jak i także w sytuacjach codziennego życia czy też życia prywatnego.

Jak powinno wyglądać CV w 2020 roku?

Ekspert także zwraca uwagę na cechy takie jak sumienność, pracowitość, umiejętność adaptacji do całkiem nowych warunków, zaangażowanie w powierzone zadania, odporność na stres, otwartość czy też umiejętność pracy w zespole. Oczekiwania pracodawców różnić się oczywiście mogą w zależności od zwodu, branży czy też rodzaju samej działalności firmy.

Co przyciągnie uwagę rekruterów?

Tworząc swoje CV mamy niepowtarzalną uwagę zaprezentować się jako idealny kandydat na wakujące stanowisko. Ważne jest to, aby opis miękkich kompetencji w CV był na pewno powiązany z doświadczeniem zawodowym jak i także z osiągnięciami. Gdy uzupełniamy sobie sekcję – umiejętności, to powinniśmy dobrze przemyśleć sobie sam wybór kompetencji, które przedstawimy. Zaprezentujemy się naprawdę korzystnie, jeśli pracodawca sam będzie mógł ocenić nas przez sam pryzmat faktów, takich jak chociażby zakres obowiązków, jakie wykonaliśmy dotychczas.

LinkedIn – Czym jest i jak z niego korzystać?

Chodzi na przykład o przeprowadzenie wywiadów podczas działalności studenckiej świadczy o dobrej organizacji pracy oraz komunikatywności. Jeśli w swoim dorobku mamy model robota, który nam zapewnił zwycięstwo w konkursie, to będziemy postrzegani jako osoby bardzo ambitne jak i także zdeterminowane. Powinniśmy angażować się w działania rozmaite zarówno w życiu zawodowym jak i także w życiu osobistym. Powinniśmy spróbować swoich sił w naprawdę różnych aktywnościach. Powinniśmy także podróżować i realizować swoje pasje.

Jak okazać zaangażowanie podczas kwalifikacyjnej rozmowy?

Powinniśmy dostosować się w CV do wymogów pracodawcy oraz samego charakteru pracy. O co dokładnie chodzi? Powinniśmy zadbać o to, aby w życiorysie naszym znalazły się jedynie takowe informacje, które mają dla potencjalnego pracodawcy znacznie.

Wiedzę oraz praktyczne umiejętności zdobyte podczas szkolenia zobrazować można w CV w rubryce informującej o przebytych kursach oraz szkoleniach. Możemy także podać te dane w ramach poszczególnych zawodowych predyspozycji. Informacja taka podniesie niezwykle naszą atrakcyjność w odbiorze pracodawcy. Zanim stworzymy swój życiorys powinniśmy także przeanalizować wszelkie wymagania wskazane w ofercie pracy, a później odnieść się do każdego z nich.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz