Jak pracować skutecznie w open space?

Praca w samej przestrzeni w przestrzeni open space to codzienność naprawdę wielu pracowników. Jednak nie każdy człowiek potrafi funkcjonować oraz pracować, gdy wokół niego toczą się nieustannie rozmowy, dochodzą różne dźwięki, dzwonią telefony, które nie pozwalają kompletnie na koncentrację na odpowiednim poziomie. Jednak istnieją sprawdzone sposoby na to, aby nawet w środowisku takim działać efektywnie.

Co nas rozprasza oraz jak sobie z tym poradzić?

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że musimy dokończyć naprawdę bardzo ważny projekt, a czas nas goni. Potrzebujemy koncentracji maksymalnej oraz spokoju. Co więcej przy biurku toczy się rozmowa ożywiona, przeplatana śmiechem oraz dźwiękiem telefonów czy też komputerów. Nie są to warunku, które skupieniu sprzyjają.

Home Office – Praca zdalna z jakich narzędzi korzystać?

W biurze o typie open space naprawdę trudno o ciszę absolutną. Świetnym sposobem jest zakup słuchawek odpowiednich, które tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rozwiązanie takie zarezerwować sobie warto w razie, kiedy potrzebujemy wykonać bardzo szybko skomplikowane zadanie.

Jak pracować efektywnie?

Wszystkim pracownikom, którzy koegzystować muszą w samej przestrzeni open space, zależeć powinno na stworzeniu dla siebie oraz pozostałych kolegów i koleżanek naprawdę komfortowych warunków. Świetne gdy ustalimy sobie wspólne zasady oraz reguły. Warto wziąć pod rozwagę takie kwestie jak: akceptowalna głośność powiadomień, telefonicznych połączeń, szanowanie własności i  prywatności, optymalna temperatura w danym pomieszczeniu, ograniczenie zachowań, które dla osób pozostałych mogą być naprawdę irytujące. Mowa tutaj chociażby o rozmowach zbyt głośnych, ale także na przykład o jedzeniu bezpośrednio przy biurku czy też o intensywnym aromacie.

Najlepsze oraz najbardziej przyszłościowe kierunki studiów 2020

Etykieta jak i także zasady dobrego wychowania są absolutną podstawą. Obojętnie czy pracujemy w open space czy też w oddzielnych pokojach. Powinniśmy traktować innych, jak byśmy sami tego chcieli, aby nas osobiście traktowania. Wówczas sama współpraca będzie się układała bardzo harmonijnie jak i bezproblemowo.

Sprawdź na forum również:

Gdzie szukać ciszy?

Nawet rozmowy przyciszone mogą niektórym utrudniać koncentrację. Jeśli cisza jest po postu niezbędna, aby móc realizować efektywnie powierzone zadania nam, to spróbujmy wykonywać pracę w godzinach, gdy w biurze jeszcze jest mało osób. Godziny wczesne poranne, godziny wieczorne oraz także pora lunchu to tak zwane okresy spokoju. Warto także zastanowić się w ogóle nad przesunięciem godzin pracy oraz zaczynać sobie pracować nieco później czy też wręcz odwrotnie – wcześniej.

Platformy Blockchan dla freelancerów

Wpływ na naszą efektywność mieć może również sam sposób urządzenia miejsca pracy. Idealnie, jeśli wybrać sobie możemy biurko przy ścianie czy też na rogu. Gdy taka decyzja jednak nie zależy od nas, to powinniśmy zadbać o to, aby móc się oddzielić od reszty biura chociażby ścianką działową lub też wysokimi roślinami, które sobie postawimy na biurku. Zawsze jest to jakiś sposób. Powinniśmy jak najbardziej to docenić i spróbować proponowanych porad.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz