Platformy Blockchain dla freelancerów

Technologia Blockchain swoje zastosowanie znajduje w naprawdę wielu dziedzina i na to wygląda, że niezależny rynek również zwracać zaczął uwagę na zastosowanie jej. Wyrzucenie pośrednik zmieni sam sposób, w którym ludzie wykonują pracę, a także się poprawi elastyczność programu prac. Oto trzy bardzo obiecujące projekty, które zrewolucjonizują całą branżę freelancerów.

Ethlance

Platforma Ethlance jest całkowicie podobna oraz bardzo podobna do samej koncepcji Freelancer.com czy też Upwork.com, które są platformami płatnymi. Tenże rynek działa na samym blockchainie Ethereym, a sama dystrybucja plików to zadanie IPFS. Projekt ten działa na systemie jakim jest “trustless”. System ten zakłada zero zaufania dla wszelkich węzłów i oznacza, że opłaty wcale nie są wymagane. Ethlance to startup wschodzący na rynku właśnie freelancerów.

Świadczy o tym, że konkurencja się utrzymuje na naprawdę niskim poziomie. To daje freelancerom o wiele większą szansę na znalezienie projektów jeśli chodzi o porównanie Upwork czy też Freelancer, gdzie sieć jest już przesycona. Dzięki konstrukcji, która jest oparta o blockchain Ethereum, Ethleance jak najbardziej jest w stanie realizować tak zwane Smart Kontrakty. Pracodawcy płacić mogą za wykonanie danych projektów, bez pobierania opłat za korzystanie z tejże platformy.

Bounty0x

Jest to sieć łowców nagród zdecentralizowana, która wykorzystuje system recenzji oparty na tokenach o typie burning czy też staking. Bounty0x oferuje także związania dla internetowego marketingu, rozwoju oprogramowania, doradztwa jak i także badań. Platforma umożliwi wszystkim programistom wykrywanie skuteczne błędów w kodzie, za pomocą publikacji recenzji czy też wysyłając płatności, gdy błędy faktycznie zostaną zidentyfikowane.

Sprawdź na forum również:

Platforma może również wpłynąć na konsultingową branże. W rezultacie sama branża stanie się zdecentralizowana oraz bardziej dostępna dla wszelkich osób tym zainteresowanych. Także poza nagrodami użytkownicy mogą przeglądać zadania wykonane, oferować pomoc indywidualną czy też zarządzać wszelkimi płatnościami. W razie potrzeby także można zyskać większą ekspozycję na publiczność marketingową oraz reklamową. Chodzi o znacznie szerszą publiczność. Rynek freelancerów oferuje naprawdę wiele platform, które stworzone zostały do celu konkretnego. Jednak Bounty0x to pierwsza platforma, która działa z myślą o zarządzaniu nagrodami.

Blocklancer

Blocklancer jest platformą, która jest oparta na blockchainie. Ma ona na celu stworzenie autonomicznego oraz rozproszonego rynku pracy skonstruowanego właśnie na Ethereum. Pomysłodawcy tego projektu twierdzą śmiało, że platforma ta rozwiąże wszelkie problemu platform obecnych dla freelancerów.

Firma ta gwarantuje, że wszelkie płatności rozliczane będą za pomocą systemu automatycznego rozstrzygania sporów, zapewniając jak najbardziej uczciwość. Ogłasza także niskie opłaty jak i także kompletne zero cenzury. W przeciwieństwie do pozostałych platform dla freelancerów, które pobierają opłatę wynoszącą 20%, platforma ta wymaga jedynie opłaty wynoszące 3%.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz