Jak okazać zaangażowanie podczas kwalifikacyjnej rozmowy?

Musimy mieć na uwadze, że rekruter nie tylko ocenia nasze zawodowe przygotowanie, ale także motywację. Może na nią patrzeć przez sam pryzmat doświadczenia jak i także kwalifikacji, jakie zdobyliśmy. Również ważne jest to, czy w ogóle jesteśmy zaangażowani w kwalifikacyjną rozmowę czy też nie. Przygotujmy się do tego spotkania, okazujmy szacunek rozmówcy oraz z dużym entuzjazmem pochodźmy do rekrutacyjnych zadań.

CV profesjonalne zapewnić nam może prawdziwe zaproszenie na spotkanie z rekruterem. Jest to jednak dopiero pierwszy etap. Na osobistą markę pracujemy o wiele, wiele dłużej.

Kontakt telefoniczny oraz mailowy

Ocena kandydata rozpoczyna się na długo przed tym, zanim on przestąpi próg danej firmy. Już na podstawie pisanych maili czy też rozmów telefonicznych rekruter wyciąga pewne wnioski. Na pewno nie wypadniemy zbyt korzystnie, gdy zwlekamy zbyt długo z odpowiedzią. Nie pomagają nam liczne błędy językowe czy też w momencie gdy nie przestrzegamy wszelkich zasad korespondencji.

Merytoryczne przygotowanie

Przed samą rozmową kwalifikacyjną uzupełnić warto swoją wiedzę. Ważne jest to, aby przeczytać kilka razy swoje CV oraz zapamiętać, jakie w nim zawarliśmy informacje. Raczej to się wydaje oczywiście. Łatwo jest jednak się pogubić, gdy zdarza nam się uczestniczyć w kilku rekrutacjach jednocześnie. Przed spotkaniem powinniśmy także poznać daną firmę. Prześledzić należy informacji zawarte na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz na formach internetowych. Wybranie się na targi pracy także może nam pomóc. Powinniśmy mieć na bieżąco z tym, co się dzieje w tejże branży. Przed samym spotkaniem powinniśmy zapoznać się ponownie z treścią samej oferty pracy, aby móc następnie do niej swobodnie się odnosić.

Sprawdź na forum również:

Ubiór oraz punktualność

Swoje zaangażowanie również prezentujemy dobierają odpowiedni strój. Strój musi być dopasowany do okazji oraz także do firmowego dress code’u. adekwatny oraz schludny ubiór na pewno wpłynie nie tylko na nasz image, ale także na nasze samopoczucie. Naprawdę ogromne znacznie ma również to, czy pojawimy się punktualnie na spotkaniu. Samo spóźnienie może odebrane zostać jako przejaw dosyć słabej organizacji jak i także braku szacunku.

Uczestnictwo aktywne w rozmowie oraz zadaniach

Bardzo ważne jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Musimy także zwrócić uwagę na mimikę. Możemy pokusić się na przykład o życzliwy uśmiech. Co więcej nieziemsko ważna jest gestykulacja (potwierdzenie informacji poprzez skinięcie głową). Niezmiernie ważne jest udzielanie konkretnych jak i także dosyć wyczerpujących odpowiedzi na same pytania rozmówcy. Warto także pokusić się o uczestnictwo entuzjastyczne w rekrutacyjnych zadaniach, takich jak na przykład case study, symulacje oraz prezentacje. To wszystko także może świadczyć o zaangażowaniu naszym. Osoba, która okazuje znudzenie czy też zniechęcenie, nie otrzyma się z pewnością propozycji pracy. Nawet jeśli której pytanie rekrutera nam się wydaje po prostu zbędne. Na pewno nie powinniśmy mówić o tym w sposób nieuprzejmy.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

1 Comment
Dodaj komentarz