Jak zdać na poziomie podstawowym egzamin ISTQB?

Egzamin ISTQB na podstawowym poziomie jest przeznaczony dla osób, które udowodnić chcą swoją praktyczną wiedzą z zakresy podstaw testowania danego oprogramowania. Jest adresowany do profesjonalistów na takich stanowiskach jak: analityk testów, projektant testów, konsultant testów, inżynier testów, tester akceptacyjny, test manager oraz także specjaliści IT.

Egzamin na podstawowym poziomie jest także przydatny dla każdego, kto potrzebuje wiedzy podstawowej na temat samego testowania oprogramowania, na przykład managerów jakości, kierowników projektów, analityków biznesowych, managerów rozwoju oprogramowania, konsultantów zarządu czy też dyrektorów IT.

Jakie są poziomy kolejne certyfikacji po podstawowym poziomie?

Posiadacze certyfikatu na podstawowym poziomie nabywać mogą potwierdzenia dalsze swoich kwalifikacji w zakresie samego testowania oprogramowania, uzyskując sam certyfikat na zaawansowanym poziomie, a następnie na poziomie eksperckim. Niedawno ISTQB się rozszerzył ofertę certyfikatów, które są dostępne po zdaniu egzaminu na podstawowym poziomie. ISTQB czy też CMAP to tylko niektóre z ciekawych opcji, które są warto rozważenia.

Prezentacja syllabusa, który przygotowuje do egzaminu ISTQB

Na pewno musimy zauważyć podstawy testowania. Chodzi o terminologię, dlaczego samo testowanie jest konieczne, podstawowy testowy proces, testowania psychologia, testowanie regresywne, ponowne testowanie oraz priotytezacja czy też oczekiwane rezultaty. Musimy także mieć na uwadze testowanie w cyklu życia. Chodzi tutaj z kolei o testowanie w oparciu o modele, planowanie testów wysokiego poziomu, ekonomia testowania, testowanie integracyjne systemów, testowanie akceptacyjne, testowanie integracyjne modułów, funkcjonalne oraz niefunkcjonalne testowanie systemów oraz testowanie pielęgnacyjne.

Musimy także wspomnieć o testowaniu statycznym. Rodzaje inspekcji, inspekcja i proces testowy oraz analiza statyczna. Niezmiernie ważne są techniki projektowania testów, zarządzanie testami jak i także narzędzia wspierające testowanie.

Na pewno przed podejściem do egzaminu ISTQB na podstawowym poziomie zwarto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Egzamin ISTQB jest jednym z najpowszechniej uznawanych egzaminów dla testerów oprogramowania profesjonalnych.

Dlaczego warto na poziomie podstawowym zdać egzamin ISTQB?

W wielu firmach zdanie tegoż egzaminu jest po prostu obowiązkowe. Jednak sam egzamin nie należy do specjalnie ciężkich. Zdarza się jednak, że podchodzące osoby do niego nie doceniają samego stopnia trudności, nie przygotowują się wystarczająca oraz w efekcie tego egzaminu nie zdają.

Każda osoba podchodząca do egzaminu musi wiedzieć, że pytania na certyfikacyjnym egzaminie ISTQB są sformułowane w taki sposób, że wszelkie odpowiedzi wyglądają bardzo podobnie.

Na samym początku powinniśmy wyeliminować oczywiste błędne odpowiedzi. Tak jest zdecydowanie łatwiej. Każde pytanie powinniśmy przeczytać dwa czy też nawet trzy razy. Po napisaniu próbnego testu powinniśmy sprawdzić swoje odpowiedzi jak i także wynik. Aby egzamin był zdany, musimy odpowiedzieć przynajmniej na 26 pytań.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz