Jak kupić Bitcoina? Poniżej kilka cennych wskazówek

Zastanawiamy się nad tym, gdzie kupić Bitcoina? A może nie wiemy jeszcze, w jaki sposób to możemy zrobić, bądź też czy w ogóle warto? Przede wszystkim musimy się dowiedzieć gdzie kupić Bitcoiny.

Gdzie kupić Bitcoiny?

Kryptowalutę możemy nabyć na giełdzie, bitomacie, kantorze czy też bezpośrednio od drugiej osoby. W każdym z przypadków tych musimy przestrzegać jednak kwestii bezpieczeństwa, dlatego też warto je umówić kolejno, abyśmy znaleźli najlepsze miejsce dla siebie na kupno Bitcoina.

Giełdy kryptowalutowe

Zacznijmy sobie od kryptowalutowych platform. Jeśli wahamy się pomiędzy giełdą renomowaną, a tą małą znaną, która jest polecana przez naszego znajomego, to wybierzmy tę pierwszą opcję. Jeśli jesteśmy inwestorem poczatkującym i nie posiadamy wiedzy wystarczającej na ten temat, to skorzystać powinniśmy z takich forów dyskusyjnych jak chociażby Bitcoin Polska. O sprawy te warto dopytać bowiem kogoś, kto się odnajduje w tym temacie. Może on dostarczyć nam wielu cennych wskazówek.

Kryptowalutowe giełdy możemy oceniać pod kilkoma kryteriami. Chodzi o bezpieczeństwo, prowizję oraz renomę. Nie powierzajmy środków swoich platformie, która dosyć często pada ofiarą hakerskich ataków. Jeśli takie sytuacje mają nagminnie miejsce, może lepiej jest wybrać całkiem inną giełdę, gdzie się będziemy czuli bezpieczniej.

Kolejnym aspektem istotnym są prowizje. W przypadku krótkoterminowych inwestycji bądź też arbitrażów mogą się one stać niezwykle istotne. Warto zatem porównać oferty konkretnych platform ze sobą oraz wybrać tę najkorzystniejszą.

Kantory internetowe kryptowalutowe

Kantory internetowe są miejscami, w których w sposób naprawdę prosty oraz szybko dokonamy zakupu kryptowalut. Co więcej, co po niektóre z nich oferują nam kupno Bitcoina bez żadnej weryfikacji. W przypadku tym użytkownik jest proszony jedynie o podanie e-maila oraz kwoty jaka go interesuje. Nie zapominajmy też o adresie kryptowalutowego portfela, na który BTC zostać ma przesłane.

Plusem jest zapewne szybkość oraz wygoda dokonywania transakcji. Minusem są ograniczenia ilościowe. Użytkownik jednorazowo może dokonać zakupu Bitcoina do określonej kwoty.

Bitomaty

Bitcoina nabyć możemy nabyć również w bitomatach. Czym one właściwie są? Z samego wyglądu przypominać nam mogą zwykły bankomat. Jednak z tą różnicą, że można w nich kupić Bitcoiny. Najczęściej płatność jest przyjmowana w gotówce, ale również istnieją takie bitomaty, które obsługują kredytową kartę. Wszystko jest zależne od ich dostawcy.

W sposób bezpośredni od drugiej osoby

Na transakcje tego typu należy uważać. O ile moglibyśmy odkupić Bitcoiny od przyjaciela, czy też osoby z naszego otoczenia, o tyle nie rób tego nigdy z osobą obcą. W przypadku tym istnieje bowiem naprawdę spore ryzyko, że ta druga strona nas oszuka i nie wyśle nam Bitcoinów, za które zapłaciliśmy.

Jeśli chcielibyśmy dokonać wymiany ze swoim znajomym w bardzo szybki jak i także prosty sposób, możemy to zrobić przy użyciu mobilnego portfela.

Przeczytaj jak można zarabiać na ankietach i opiniach:

Dodaj komentarz