Reddita kreują akcję zakupów bitcoina – a kurs nagle leci w dół

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zaproponował przeprowadzenie akcji zakupu BTC, przy czym chodzi o konkretny dzień. Jest to ten dzień 7.092021 roku, a odzew internautów sugeruje spore zainteresowanie.

Wsparcie dla projektu albo przynajmniej eżeli więc ktoś chce wesprzeć akcje lub przekonać się, jaki będzie miała wpływ na kurs BTC, powinien jutro nastawić przypomnienie na godzinę 23:00.

Kupno bitcoina za jedyne 30 dolarów

Cała akcja ma związek z jednym pytaniem o treści:

więc… wszyscy kupujemy BTC za 30 dolarów we wtorek?

Tu warto dopowiedzieć, że w wyzwaniu zaznaczono, że nie chodzi o napompowanie ceny, ale o symbol – gest wsparcia dla Salwadorczyków. Właśnie tam dziś wchodzi w życie ustawa o uznaniu BTC za legalny środek płatniczy.

Jest w tym pewien problem, ponieważ nie wszyscy w Salwadorze są entuzjastami kryptowalut. Doszło nawet do protestów, ponieważ wielu obywateli Salwadoru obawia się dużych wahań kursów, przez co pieniądz fiducjarny będący w ich posiadaniu straci na wartości. Ponadto istnieje obawa spotęgowania korupcji.

Akcja użytkowników serwisu Reddit maja zamiar dokonac zmasowanych zakupów po to, aby pokazać, ze dla wielu ludzi na świecie bitcoin nie jest wydmuszką, ale ma prawdziwą wartość.

Akcje z Reddita

Akcja jest zaplanowana na godzinę 23:00 czasu polskiego i pragnący wziąć w niej udział mogą kupić podczas jej trwania BTC o wartości 30 USD. Ze względu na duże poparcie dla postu na Reddicie (ponad 80%) można się spodziewać, że użytkownicy tego serwisu poprą również zakupy fizycznie. Jaki będzie to miało wpływ na rynek bitcoina?

Duża liczba zakupów, ale za zaledwie 30 USD (14:42 – cena jednego bitcoina 50990 USD), czyli mniej niż 0,005 % wartości bitcoina wydaje się nieistotna, ale czy na pewno…? Użytkownicy Reddita już pokazywali, ze trzeba się z nimi liczyć. Przykładowe głośne akcje z WallStreetBets i Game Stop powinny dawać do myślenia. Nie można również zapominać o użytkowniku Bitcoinbillionaire, którego rozdanie za darmo 50 BTC doprowadziło w ciągu kliku godzin do spadku wartości kryptowaluty o połowę.

Dodaj komentarz