Twitter i Bitcoin? – Zostaną wprowadzone napiwki w kryptowalutach?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Twitter wkrótce umożliwi przekazywanie aktywnym użytkownikom napiwków w BTC oraz ETH. Dzięki aktualizacji serwisu każdy użytkownik będzie mógł dodać do swojego konta adres bitcoina oraz etheru, na który będzie otrzymywał od innych wynagrodzenie za swoją aktywność.

Napiwki w BTC i ETH na Twitterze

Na razie Twitter nie ogłosił jeszcze takiej informacji oficjalnie, ale zasugerował ją jego szef ds. produktu Kayvon Beykpour. Duże zainteresowanie wywołał włoski programista Alessandro Paluzzi, który na swoim twitterowym profilu umieścił zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Twittera, pokazujące, jak w praktyce ma wyglądać takie rozwiązanie.z dodaniem adresów portfeli kryptowalutowych do paska narzędzi na platformie. Beykpour właściwie wprost potwierdził te spekulacje, przesyłając wpis Paluzziego dalej z dopiskiem “Wkrótce”.

Bitcoin na Twitterze elementem szerszej strategii

To nie pierwszy raz, gdy przedstawiciele Twittera przyznają, że możliwość wpłacania użytkownikom napiwków w kryptowalutach jest w ich planach. Wcześniej mówił już o tym dyrektor generalny Jack Dorsey, który widział bitcoinowe napiwki jako element szerszej strategii dalszego rozwoju Twittera. Sam Dorsey już od dłuższego czasu jest znany jako fan BTC, a jego spółka Square Inc. jest mocno zaangażowana w inicjatywy związane z najpopularniejszą z kryptowalut, ale także ze zdecentralizowanymi finansami (DeFi).

Nową informacją z ostatnich dni jest jednak potencjalne włączenie do projektu Twittera wypłat dla użytkowników przy użyciu ETC, o którym do tej pory w tym kontekście zbyt wiele się nie mówiło.

Napiwki w BTC z Lightning Network Strike lub bez

Nie są jeszcze znane w pełni szczegóły tego rozwiązania. Serwis MacRumours w ostatnich dniach informował, że wypłata kryptowalutowych napiwków będzie się odbywała za pośrednictwem platformy płatności Lightning Network Strike, ale według Paluzziego łączenie twitterowego konta ze Strike nie będzie konieczne, by móc dodać adres portfela kryptowalutowego.

Dodaj komentarz