Bitcoin ponownie przebił psychologiczny poziom 50.000$

Już po raz kolejny psychologiczna bariera 50 000 USD przebita! Bitcoin powraca do wysokiej formy? Czy możemy oczekiwać kontynuacji hossy? A może to tylko fałszywe przebicie, które zakończy się kolejnym nurkowaniem kursu kryptowaluty? Na to pytanie odpowiadają analitycy i eksperci do spraw kryptowalut.

Bariera 50 000 USD przebita

To już kolejny raz, kiedy Bitcoin osiągnął psychologiczną barierę 50 000 USD. Bardzo dynamiczny wzrost w tym tygodniu daje nam w sumie 6% wzrostu na przestrzeni ostatnich 24 godzin, co stanowi doskonały wynik. Wielu inwestorów w tym dynamicznym podrygu dopatruje się kontynuacji hossy.

Czy to faktycznie prawda? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, musielibyśmy zwrócić uwagę na kursy innych kryptowalut, a szczególnie na Ethereum. Bezpośrednio przed Bitcoinem, to właśnie ETH rozpoczęła swój marsz w górę, notując na przestrzeni jednego tygodnia aż 20% wzrostu.

Czy możemy spodziewać się 100 000 USD na Bitcoin?

Czy kolejne przebicie psychologicznej bariery 50 000 USD za jednego Bitcoina otwiera nam drogę do imponującego rajdu po 100 000 USD? Wielu ekspertów skłania się ku temu scenariuszowi – co więcej, potwierdzeniem tego są przedstawione przez analityków modele stock-to-flow, zgodnie z którymi Bitcoin w okolicach Bożego Narodzenia będzie warty właśnie 100 000 USD.

Od tego, czy scenariusz faktycznie zostanie zrealizowany, zależy zachowanie kryptowalutę w nadchodzącym miesiącu. Inni analitycy wskazują kolejny przystanek Bitcoina na poziomie 57 000 USD. Te optymistyczne scenariusze z pewnością mogą skłonić niejednego inwestora do zakupu BTC i innych kryptowalut.

W jaki sposób najłatwiej jest kupić monety? Za pomocą giełdy kryptowalut. To najbezpieczniejsze miejsce, w którym możemy kupić kryptowalutę, analizować jej wartość, a także sprzedawać. Obecny wybór dostępnych giełd kryptowalut jest na tyle bogaty, że z pewnością każdy inwestor – zarówno ten doświadczony, jak i dopiero rozpoczynający przygodę z handlem kryptowalutami znajdzie coś satysfakcjonującego.

Dodaj komentarz