Binance zadebiutuje na Wall Street

Kryptowalutowa giełda Binance zapowiada wejście na Wall Street. Wiadomo już w jakim terminie może to nastąpić, jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione.

Binance wejdzie na Wall Street w ciągu trzech lat?

Dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat amerykańska filia spółki, Binance.US, ogłosi swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO) i wejdzie na amerykańską giełdę. Zhao chce tym samym pójść śladem swojego rywala, giełdy Coinbase, która w kwietniu 2021 roku zadebiutowała na nowojorskim parkiecie.

Problemy Binance z regulatorami

Pomysł wejścia na giełdę to rodzaj “ucieczki do przodu” dla Binance, która ostatnio nie przeżywała najlepszego czasu. Najpierw musiała się przenieść poza Chiny w związku z zaostrzającymi się regulacjami dotyczącymi kryptowalut w tym kraju, a później została poddana szczegółowym dochodzeniom w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Regulatorzy rynków w tych krajach prowadzą przeciwko spółce Zhao postępowania związane m.in. z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy lub wydają ostrzeżenia, które jej dotyczą.

Sytuacja na rynku zdecyduje o przyszłości Binance

Na razie określony przez “CZ” termin oferty publicznej i możliwego wejścia na giełdę należy traktować jako orientacyjny. Przyszłość tego projektu będzie zależała od kształtowania się sytuacji na rynku, a także samego dalszego rozwoju Binance w niezbyt sprzyjających okolicznościach.

Szef giełdy stwierdził, że jeśli jego biznes w najbliższych trzech latach dalej będzie prosperował, to nie ma powodów, by w tym czasie nie doszło do przedstawenia IPO. Zaznaczył jednak również, że gdyby doszło do przedłużającego się “rynku niedźwiedzia”, to można się również spodziewać wydłużenia czasu, jakiego giełda Binance będzie potrzebowała na pojawienie się na Wall Street. Może on wynieść pięć lat lub nawet dłużej.

Warto także pamiętać, że wejście na giełdę będzie wymagało uzyskania zgody regulatora, a to w obliczu ostatnich problemów Binance może nie być łatwe do uzyskania.

Dodaj komentarz