Statystki – ile dokładnie osób korzysta z Bitcoina?

Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś nad tym, ile konkretnie osób korzysta z Bitcoina? Poniżej znajdziemy statystki na temat samego przerostu nowych adresów BTC z większym saldem niż zero, portfeli aktywnych oraz tych, które należą do wielorybów.

Pomimo, że cała historia bezpośrednio związana z transakcjami za pośrednictwem Bitcoina ogólnodostępna jest, ocena liczy użytkowników w sieci Bitcoina do najprostszych zadań nie należy. Stwierdzić można, że dokładne wyliczenia są niemożliwe praktycznie. A dlaczego? Chodzi o to, że na jednym adresie znajdować się mogą środki o wielu osób (mowa tutaj o giełdach oraz platformach kryptowalutowych). Musimy także nadmienić, że jeden użytkownik posiadać może wiele adresów.

A w jaki sposób uzyskać liczby bardziej precyzyjne dotyczące naprawdę faktycznej ilości użytkowników właśnie w sieci Bitcoina? Są do tego potrzebne dosyć zaawansowane metodologie. W przypadku tym wykorzystać można narzędzia poświęcone temu. Chociażby przykładem jest stronę galssnode.com. Widać na niej cały szereg wskaźników, które są aktualizowane na żywo.

Uwaga: sama analiza nie określa liczby fizycznych osób bądź też samych podmiotów. W tychże zestawieniach uwzględniono zarówno jedne oraz drugie. Innymi słowy, kryptowalutowa platforma (które zrzesza wielu użytkowników), jak i także użytkownik pojedynczy stanowi jeden byt. Dodać należy, że na każdym z adresów, który uwzględniony został, znajduje się wartość większa, a niżeli 0.

Liczba użytkowników nowych w sieci BTC

Największy przyrost jeśli chodzi o nowe adresy BTC miał miejsce w 2017 roku w grudniu oraz także na początku stycznia 2018 roku. Rekord padł dokładnie 14 grudnia. Wyniósł ponad 800 tysięcy. Z kolei od lutego do marca 2018 roku ta liczba znacznie spadała. Było to oczywiście ściśle skorelowane z samą zmianą kursu samego Bitcoina, który bezpośrednio po osiągnięciu ATH, zmalał drastycznie.

Jak bez studiów informatycznych zostać programistą?

Kolejne wzrosty zainteresowania pojawiły się w marcu ubiegłego roku. Co więcej 26 lipca kurs się znajdował na poziomie wynoszącym 12 682 USD, było to już ponad 512 tysięcy całkiem nowych adresów.

W przeciągu ostatnich siedmiu dni również wzrosty były widoczne. Przy cenie 9918 USD 11 lutego było to już 461 tysięcy nowych adresów. Przy kursie obecnym w wysokości 10236 USD za BTC, jest to ponad 401 tysięcy całkiem nowych adresów.

Najlepsze platformy darmowe do nauki programowania

Liczba adresów aktywnych w sieci BTC

Największą aktywność adresów Bitcoina mogliśmy zauważyć 14 grudnia 2017 roku. To ona wyniosła ponad milion. W chwili obecnej jest to ponad 729 tysięcy.

Liczba wielorybów w BTC

Do końca roku 2009 były tylko cztery wieloryby, posiadające więcej, a niżeli 100 tysięcy BTC w portfelu. Z końcem roku 2010 ta liczba wyniosła już pięćdziesiąt osiem. Sam rekord portfeli z takim saldem dokładnie padł we wrześniu 2018 roku, było ich aż stu dwadzieścia sześć. Obecnie jest to liczba sto siedem. Jak widać liczby te naprawdę robią wrażenie. Są to co prawda dane statystyczne, ale wiele w nich jest prawdy.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz