Ile potrzebujemy Bitcoin, aby się znaleźć w czołówce 1% najbogatszych

Według analityka należącego do Grupy BlockWorks – niejakiego Jake’a Levisona wystarczy tak naprawdę…. No właśnie co takiego? Ile musimy posiadać BTC, aby znaleźć się w czołówce jednego procenta najbogatszych posiadaczy bitcoina na świecie w przyszłości najbliższej?

Jak pokazują wszelkie rodzaju dane BitInfoCharts, to zaledwie 2,17 procent wszystkich adresów w sieci Bitcoin znajduje się w posiadaniu czy to jednego czy też więcej BTC.

Oczywiście tak naprawdę wiele osób ma więcej, a niżeli 1 BTC umieszczone w bardzo różnych portfelach. Jednak liczba faktyczna osób, które posiadają jedną, monetę pełną BTC jest tak naprawdę dosyć niewielka oraz zawiera się w przedziale od 500 000 do jednego miliona.

Nie ma 1 BTC? To jeszcze nie wszystko jest stracone!

Jeśli nam się nie udało do tego pory zdobyć 1 BTC, to nie zamartwiaj się w żadnym wypadku. Jake Levison twierdzi, że tak naprawdę wystarczy 0,28 BTC, abyśmy statystycznie się znaleźli pośród 1% bitcoinowców (oczywiście po względem samych ilości posiadanych przez nas monet). A w jaki sposób do tego wniosku on doszedł? Interesuje nas także kiedy tenże scenariusz ma prawdopodobnie szansę się ziścić?

Przejdźmy zatem do konkretów

Tweet Levisona wśród wielu z nas wywołał niemałe podekscytowanie. Razem z euforią przyszedł także czas pytań jak i także wątpliwości. A skąd się wzięły w ogóle takie szacunki? Kiedy do tego w ogóle może dojść?

Jeden z wiernych followersów Levisona wskazał na post autora Parkera Lewisa – pochodzącego z Unchained Capital, który został zatytułowany Bitcoin Obsoletes All Money. Przesłała on pokazującą grafikę, że około 2030 roku salda średnie bitcoina wynosić mogą około 0,001 BTC przy założeniach, że w sieci jest tak naprawdę bliskość miliarda użytkowników.

Według Levisona jeśli mamy 0,28 BTC, to już się tak naprawdę dzieje.

Odpowiedział, że chce to wyjaśnić raz na zawsze. W tweecie Levison powiedział że jeśli posiadamy 0,28 bitcoina, to tylko jeden procent reszty świata w ogóle będzie w stanie posiadać więcej, a niżeli posiadasz ty. Stąd właśnie wzięło się umieszczeni w czołówce tego właśnie jednego procenta.

Ktoś inny z kolei zauważył, że to nie jest bynajmniej jakiś byczy argument. Oczywiście, jak zawsze, punkt widzenia jest zależny od naszego punktu siedzenia.

To co zostało powiedziane implikuje z kolei samą dyskusję na temat niesprawiedliwej dystrybucji bogactwa. Chodzi o to, że państwa, instytucje, hodlerzy oraz wieloryby są w posiadaniu jego jedynie lwiej części. Cóż, tak naprawdę nie każdy przybył na rewolucję bitcoinową w momencie odpowiednim. Pretensje tego typu wydają się zatem nie za bardzo uzasadnione.

A jak to jest z Waszym bogactwem bitcoinowym? Tak naprawdę nie musimy się dzielić taką informacją z absolutnie wszystkimi. Jesteśmy przekonani, że wystarczy jedynie chwila rachunku w głowie własne i na niejednych ustach się pojawi uśmiech. Jak widzimy wygląda to całkiem ciekawie oraz bardzo przyjemnie.

Sprawdź więcej na forum kariera:

Dodaj komentarz