Czy można zarobić na kryptowalutach? Poznaj najnowsze pomysły

W zasadzie jak na każdym spekulacyjnym instrumencie tak i na bitcoinie (BTC) oraz także innych kryptowalutach możemy zarabiać. Rynek aktywów cyfrowych jest jednak dosyć specyficznym miejscem do lokowania pieniędzy. Szczegóły oraz także ocena ryzyka poszczególnych pozycji jest jak najbardziej jasna oraz prosta.

O jakich podstawach musimy wiedzieć?

Poza samą znajomością rynku kryptowalut, w zarządzaniu bezpośrednim kryptowalutami bardzo ważne są również znajomości podstaw ich działania, przechowywania oraz przesyłania na tak zwanych krytpowalutowych portfelach. Ponieważ w strefie kryptowalut każdy z użytkowników jest swoim indywidualnym bankiem. Wszelkie fundusze użytkownika są bezpieczne niczym urządzenie, na którym się znajdują kryptowaluty.

Użytkownik posiada prywatne klucze (w formie dostępu) do swojego portfela oraz tylko on jest w stanie zarządzać nimi. Ma to zarówno dobre, jak i także złe strony. Po pierwsze użytkownik ma kontrolę stu procentową nad swoimi środkami, a po drugie zgubienie prywatnego klucza lub też wysyłanie środków na zły portfel spowoduje znaczą utratę wszelkich kryptowalut.

Nie daj się skusić ofertom szybkiego oraz łatwego zysku kryptowalutowego

W Internecie, na różnych forach oraz grupach są oczywiście reklamy jak zarobić duże oraz jednocześnie w krótkim czasie. Niestety zarabiania na kryptowalutach czy też na akcjach bądź też innych instrumentach nie jest nigdy proste oraz nie ma złotego środka, aby się wzbogacić.

Nie należy w żadnym wypadku wierzyć ze sławnymi ludźmi ani w obietnice sporych zwrotów w krótkim czasie. To zawsze się kończy wyłącznie na stracie środków przez inwestora nieuważnego. Na całe szczęście są metody zarabiania na kryptowalutach, które to są mniej czy tez bardziej ryzykowne, ale są na pewno sprawdzone sposoby.

Bardzo ważną rzeczą jest mieć świadomość utraty nawet większości środków zainteresowanych. Zawsze powinniśmy inwestować tyle ile jesteśmy w stanie stracić. Inwestować należy jedynie własne, niepożyczone środki. Co więcej zawsze robimy dokładny research inwestycji.

Warto zapoznać się z 10 sprawdzonymi metodami zarabiania. Co mamy na myśli? Są to:

  1. Airdropy i kraniki – zdobywanie kryptowalut darmowych za robienie zadań na social mediach czy też kliknięcie w banery, jak i także reklamy,
  2. Lending – lokowanie środków na zdecentralizowanych czy też scentralizowanych platformach w celu otrzymania konkretnego procentu,
  3. ICO/Presale – metoda inwestowania, w projekty które nie są jeszcze dostępne, wówczas liczymy, że po wypuszczeniu kryptowaluty konkretnej jej cena będzie większa aniżeli zakup w przedsprzedaży,
  4. System afiliacyjny – system, który polega na tym, że osoba polecająca inną osobę otrzymuje profity,
  5. Hodl – najprostsza metoda zarabiania na kryptowaluta, a więc kup, zapomnij, a w momencie wzrostu sprzedaj,
  6. Handel na giełdzie,
  7. Kontrakty terminowe/dźwignia – ta metoda jest przeznaczona dla zaawansowanych oraz świadomych użytkowników, polega na graniu aktywami pożyczonymi,
  8. Własny kantor,
  9. Twórca – internetowa działalność,
  10. Staking – blokowanie środków na giełdzie czy też na portfelu w celu zarobienia konkretnego procentu.
Dodaj komentarz