Napad na kantor Bitcoin FlyingAtom w Olsztynie. Sprawca zatrzymany !

W dniu 22 stycznia 2021 roku w Olsztynie doszło do dramatycznych zdarzeń. Około godziny 19:00 do kantoru należącego do firmy FlyingAtom, zlokalizowanego przy ulicy Głowackiej wtargnął mężczyzna. Napastnik uzbrojony w broń palną ranił dwie osoby, w tym jedną ciężko. Właściciel biznesu, Dawid Muszyński przekazał, że poszkodowany pracownik walczy o życie w szpitalu, natomiast zatrudniona kobieta została postrzelona w nogę, jej stan jest stabilny. Trzeciej osobie, obecnej podczas zajścia, udało się uciec z miejsca zdarzenia.

Zaplanowana zbrodnia

Wiele wskazuje na to, że cel nie był przypadkowy, a całość ataku została najpewniej skrzętnie zaplanowana przez sprawcę. FlyingAtom oferuje nie tylko wymianę kryptowalut, ale i sprzedaż oraz zakup złota. Według informacji przekazanych przez RMF FM napastnikiem była najprawdopodobniej osoba, która wcześniej wyraziła chęć zakupu złota o wartości bagatela 450 tysięcy złotych. Właśnie w związku z planowaną transakcją, tego dnia w pracy było aż trzech pracowników kantoru. Summa summarum, straty to 60 złotych monet jednouncjowych o wspomnianej wcześniej wartości, 450 tysięcy złotych.

Nagroda za wyznaczenie sprawcy

Jak mówi Dawid Muszyński, właściciel firmy, to nie strata pieniędzy sprawiła, że wyznaczył tak wysoką, bo aż 100 tysięcy złotych, nagrodę, a krzywda, która spotkała jego pracowników. Prosi on więc o pomoc każdego, kto jest w stanie wskazać sprawcę lub też miejsce, w którym obecnie przebywa. Według opisu poszukiwany jest mężczyzna w wieku 30-35 lat, o wzroście 180-190 cm. W chwili ataku miał na sobie długi płaszcz i czarne rękawiczki, posiadał również szarą torbę. Wszelkie informacje prosimy kierować na adres e-mail [email protected] lub zgłaszać je bezpośrednio policji.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji, starszy sierżant Andrzej Jurkun, na miejscu wciąż pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza w asyście technika kryminalistyki. Trwają wzmożone czynności, które pozwolą ustalić  przebieg wydarzeń oraz wskazać sprawcę.

Dodaj komentarz