Najlepsze miasta do zdalnej pracy w roku 2021

Ranking najlepszych miast do zdalnej pracy w roku 2021 powstał na podstawie opinii czytelników oraz redaktorów podróżniczego portalu – Big Seven Travel. Łączeni wymieniono pięćdziesiąt miejsc z różnych zakątków świata. W zestawieniu tym pojawiło się miasto polskie.

Najlepsze miasta do pracy zdalnej

W uwagi na pandemię koronawirusa bardzo duża liczba pracowników z całego świata przejść musiała na tryb zdalnej pracy. Większość osób może swoje obowiązki zawodowe wykonywać z miejsca dowolnego na ziemi. Z myślą o tych osobach  powstała lista możliwie najlepszych miast do zdalnej pracy. Które miejsca się znalazły w czołówce?

Talin zostało najlepszym miastem do pracy zdalnej. Jest to stolica Estonii. Zdaniem autorów tego rankingu miasto się wyróżnia bardzo nowoczesną wizją oraz rozwijając się dynamicznie cyfrową gospodarką.

Redaktorzy portalu także zwrócili uwagę na bardzo niskie koszty utrzymania w stolicy Estonii. Koszt wynajmu miesięcznego mieszkania w bardzo dobrym standardzie wynosi od 500 dolarów, a więc od 1900 złotych.

Na miejscu drugim znalazła się stolica Gruzji – Tbilisi. Doceniono tutaj fakt, że władze tego kraju wprowadziły specjalną wizową politykę dla osób, które chcą tutaj pracować zdalnie. Aby móc wjechać do Gruzji, należy się zdecydować na pobyt minimum półroczny.

Miejsce trzecie należy do Belgradu i Serbii. Na liście znalazło się także Bali, Chiang Mai, Bueanos Aires, Singapur, Hanoi oraz Lublana. Pełnie zestawienie znajduje się na stronie – Big Seven Travel.

Polski akcent na liście

Na liście najlepszych miast do zdalnej pracy znalazł się także polski akcent. Dokładnie 21 miejsce zajęła stolica Małopolski – Kraków. Kraków jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Jest świetnie przygotowane dla nomadów cyfrowych. Dzięki swojej bardzo bogatej historii oraz ogromnej liczbie atrakcji czy też niezwykłemu urokowi nadaje się doskonale jako miejsce do zdalnej pracy. Redaktorzy również zwrócili uwagę na cenę bardzo przystępną wynajmu mieszkania oraz bardzo dobrą szybkość Internetu.

 

Dodaj komentarz