Najlepsze bezpłatne narzędzia do pracy zdalnej

Pomimo tego, że praca zdalna w naszym kraju jeszcze się nie cieszy sporą popularnością, jak w innych krajach, to każdy z nas część swoich obowiązków wykonuje przez Internet. Poniżej prezentujemy narzędzia do pracy zdalnej, które podnoszą znacznie produktywność, usprawniają działania służbowe poza biurem oraz ułatwiają komunikację.

Najlepsze narzędzia do pracy zdalnej

Slack

Jest to platforma komunikacyjna z czytelnym interfejsem. Pozwala ona zespołom pracowników pozostawać w kontakcie. Slack umożliwia nam wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń wideo, wykonywanie połączeń głosowych oraz udostępnianie ekranów pomiędzy urządzeniami. Slack ma tę przewagę nad konkurencją, że można utworzyć wiele kanałów oraz także innych podgrup.

Data pierwszego wydania: sierpień 2013
Windows: 4.2.0 
iOS: 20.02.10
Android: 20.02.10 

Trello

Trello jest kolejnym narzędziem, które pomaga znakomicie na organizację zarówno pracy samodzielnej jak i także projektów wieloosobowych. Tablice nam umożliwiają pracę nad wieloma projektami. Zmiany, które wnosimy na tablicach publicznych, są widoczne dla wszystkich osób. Trello pomaga nie zapomnieć nam o ważnych rzeczach, które musimy zrobić.

Data pierwszego wydania: 2011
Deweloper: Atlassian
Pierwszy twórca: Joel Spolsky
System operacyjny: Aplikacja internetowa, macOS, Windows OS, iOS 12+, Android 5.1+
Wielkość: 11,82 MB (Android); 126 MB (iOS)
Dostępne języki: 21 languages

G Suite

Google jest znany z tego, że tworzy rozwiązania kompleksowe dla pracowników, którzy współpracują z osobami z innych stron świata. Pakietem kompleksowym narzędzi takich jest G Suite, który obejmuje aplikacje, które ułatwiają komunikację, twórczość, dostępność oraz także kontrolę. Taki zestaw usług umożliwia nam pracę z absolutnie każdego zakątka świata oraz możliwość zmierzenia się z każdym problemem.

Data pierwszego wydania: 28 sierpnia 2006
Licencja: Oprogramowanie próbne (detaliczne, licencjonowanie wolumenowe, SaaS)
Firma macierzysta: Google

Microsoft Team

Usługa o nazwie Microsoft Teams jest oparta na chmurze. Dzięki niej zespoły swobodnie mogą ze sobą współpracować, jednocześnie korzystając ze swoich wszystkich usług, jak na przykład Word, Excel, PowerPoint czy też OneDrive.

Data pierwszego wydania: 2017
Licencja: zamknięte oprogramowanie
System operacyjny: Windows, macOS, iOS, GNU Linux,Android

Opinie o firmach IT – Praca zdalna

Evernote

Evernote może się pochwalić 100 milionów pobrań na urządzenia, które wykorzystują system Android oraz jest także jednym z najpopularniejszych oraz ocenianych najlepiej narzędzi, które służą podnoszenia produktywności.

Język programowania: C++

Zendesk

Zendesk jest usługą, z której już nawet korzystają największe firmy takie jak Uber, Tesco, Stanley Black&Dercker, AirB&B. Aplikacja zapewnia naprawdę kompleksową obsługę klienta.

Siedziba: San Francisco, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Prezes zarządu: Mikkel Svane (sie 2007–)
Przychody: 598 milionów USD (2018)
Założyciele: Mikkel Svane, Alexander Aghassipour, Morten Primdahl

Dropbox

Dropbox jest powszechnie znaną aplikacją. Umożliwia nam ona przesyłanie ciężkich plików – mowa tutaj o folderach zdjęć czy też filmy. Wówczas wykorzystujemy chmury.

Data pierwszego wydania: wrzesień 2008
Licencja: własnościowa
Autor: Dropbox, Inc
Aktualna wersja stabilna: 20.4.19
Aktualna wersja testowa: 7.3.29
Język: Python, Go, TypeScript, Rust

WorkFrom

WorkFrom skierowany jest do wszystkich osób, które pracują zdalnie, a dodatkowo preferują przestrzenie coworkingowe czy też kawiarnie, które są popularne wśród telepracowników.

Getpocket

Getocket skierowany jest dla wszystkich, którzy kochają czytać, ale brakuje im na to zwykle czasu. Ile razy zdarzyła się nam sytuacja, że zobaczyliśmy jakiś artykuł, który nas zainteresował, ale nie zdążyliśmy go przeczytać, aż go zgubiliśmy? Pojawia się tutaj z pomocą Getocket. Ta aplikacja umożliwia nam zapisywanie na później artykułów, tak żeby już nam żaden nie umknął.

Twórcy: Pocket, Inc
Deweloper: Mozilla Corporation
Licencja: Freemium
Platformy: Android, BlackBerry, iOS, Kindle Fire, Kobo Inc., macOS, Przeglądarka internetowa, Microsoft Windows, and Windows Phone

A Wy jakie konkretne narzędzia dodalibyście do tej listy, jeśli chodzi o pomocne w pracy zdalnej? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Dodaj komentarz