Co to jest gimbal i jaki gimbal wybrać? – Ranking 2020

Jaki kupić do telefonu gimbal? Jaki jest najlepszy stabilizator do sportowej kamery? Poniżej przedstawimy kilka propozycji, które są warte uwagi. Dzięki tych stabilizatorom mechanicznym nagrania kamerą będą pozbawione wszelkich drgań.

Technologia stabilizacji mechanicznej obrazu, która się wywodzi z dronów przyniosła niemałą rewolucję. Chodzi o ręczne gimbale do kamer sportowych, telefonów oraz aparatów fotograficznych. Dzięki nim wszelkie nagrania z ręki, nawet w biegu potrafią być niezwykle stabilne.

Dobry stabilizator do aparatu lub telefonu

Mamy w pełni ferie zimowe. Jest to świetna okazja, aby pomyśleć o zakupie gimbala. A po co? Chodzi o to, aby mieć gwarancję, że nagrania z naszego szusowania na nartach, wędrówek po górach czy też wymarzonej wycieczki w odległe kraje będą przyjemne w odbiorze oraz niepowtarzalne.

Chociaż możemy wykorzystać do tego celu swojego smartfona, dobrą kamerę sportową lub aparat fotograficzny to jedynie dobry trzyosiowy stabilizator zagwarantuje nam, że każde ujęcie będzie płynne oraz pozbawione drgań.

Jest to niezależne od tego czy podczas filmowania śmigaliśmy na nartach, biegliśmy ulicą czy też nagrywaliśmy obraz jadąc skuterem. Dobry gimbal się sprawdzi w absolutnie każdych warunkach. Pokazały to drony, z których się wywodzi ta technologia.

Co to jest gimbal i jaki wybrać?

Jednak niełatwy może być sam wybór urządzenia nam pasującego z racji rosnącego zainteresowania na rynku jest dostępnych ogrom bardzo różnych modeli w naprawdę szerokim zakresie cenowym. Czym się powinniśmy kierować poszukując dla siebie odpowiedniego gimbala?

Przede wszystkim musimy się kierować typem kamery, którą wspomóc chcemy stabilizacją. Gimbal do telefonu bowiem oferuje nieco więcej możliwości, a niżeli stabilizator do sportowej kamery. Poza stabilizacją typową oraz płynnym podążaniem za ruchami danego operatora oferują szereg funkcji dodatkowych, które są aktywowane z poziomu dedykowanych aplikacji mobilnych.

Sprawdź opinie o firmach IT:

Może to być śledzenie inteligentne twarzy i obiektów, nagrywanie panoram, timelapsow czy też nakładanie na firm filtrów specjalnych. Im takich opcji więcej, tym lepiej. Jedynie musimy pamiętać, aby przed zakupem zwrócić także uwagę na sam udźwig wybranego stabilizatora do smartfona oraz maksymalny rozmiar telefonu, który zdoła pomieścić uchwyt.

Wbrew pozorom wybór gimbala do sportowej kamery także nie jest łatwy. Wachlarz urządzeń dostępnych jest bardzo imponujący. Znajdziemy zarówno proste, które się skupiają tylko na stabilizacji, jak i także bardziej zaawansowane gimbale, ze swoimi wyświetlaczami oraz aplikacji mobilnymi. Innymi słowy – każdy z amatorów wideo tutaj znajdzie coś dla siebie.

Jaki gimbal wybrać ? – Najnowszy Ranking 2020

Na biegunie przeciwległym znajduje się stabilizator do aparatu. Gimbale tego typu są już „wyższą szkołą jazdy”. Większość z nich są urządzeniami profesjonalne o możliwościach, które wykraczają poza zwykłe oraz amatorskie filmowanie. Wiąże się to także ze znacznie wyższą ceną oraz niemałym ciężarem osadzonej w gimbalu bezlusterkowca oraz lustrzanki.

Tani gimbal do telefonu – Feiyu Tech Vimble 2

O tym gimbalu można powiedzieć, że otrzymujemy jakość za bardzo rozsądną cenę. Jest to drugie wcielenie niezłego Vimble C. Jest to bardziej profesjonalny standard, ale ma także w zanadrzu coś zupełnie innego. Poza uchwytem wygodniejszym z opcją portretowego trybu oraz typową rączką z kontrolnym panelem może się pochwalić wbudowanym selfie stickiem.

Dobry gimbal do telefonu – Dji Osmo Mobile 3

Chociaż sama uniwersalność gimbali do telefonu jest niezaprzeczalna, to ich rozmiary oraz poręczność jednak bywa mocno dyskusyjna. Aby je zabrać ze sobą w podróż, to najczęściej trzeba uwzględnić w dedykowanym bagażu dosyć sporej wielkości futerał. A co gdyby taki właśnie gimbal udało się złożyć i mieć go w swojej kieszeni? Jak najbardziej jest to możliwe. Przekonaliśmy się o tym na przykładzie Dji Osmo Mobile.

Gimbal do kamery sportowej – Feiyu Tech G6

Już minęły czasy, w których się emocjonowaliśmy filmami rozedrganymi ze sportowych kamerek. Możemy jeszcze oczywiście natrafić na dosyć ciekawe klipy wideo, do których pasuje tenże specyficzny ruch nerwowy kamerki. Nie ma jednak co się oszukiwać. Obecnie niemal każdemu zależy na mocnej stabilizacji nagrać. I chociaż część tychże urządzeń już została wyposażona w technologię tego typu, to nic nie zastąpi sprzętowego rozwiązania o pokroju Feivu Tech G6.

Kamera z gimbalem – Dji Osmo Pocket

Niesamowite jest to co potrafi to maleństwo. Mierzy niecałe trzynaście centymetrów, a posiada stabilizację 3-osowią oraz także kamerkę, która potrafi rejestrować obrać w 4K w dokładnie 60 klatkach na sekundę. Posiada także pełen pakiet trybów nagrywania inteligentnych. Możemy tutaj wyróżnić tryb aktywnego śledzenia obiektów, motionlapsy oraz tworzenie panoram. Co więcej w tej niewielkiej konstrukcji bez trudu mieszczącej się w dłoni, udało się upchnąć 1-calowy dotykowy wyświetlacz z podglądem na żywo oraz całą masę innych przydatnych ustawień.

Wybór jest bardzo trudny, ale z pewnością każdy znajdziemy coś dla siebie.

Dodaj komentarz