Jak inwestować w kryptowaluty, aby nie stracić ?

Stawiasz pierwsze kroki w przygodzie z kryptowalutami i nie wiesz, od czego zacząć? Świetnie trafiłeś. W poniższym artykule znajdziemy cenne wskazówki dotyczące tego, co powinniśmy zrobić zanim przystąpimy do inwestycji.

Na początek dawka edukacji

Musimy przede wszystkim wiedzieć w co inwestujemy. W związku z tym postawić powinniśmy na edukację. Im wiemy więcej, tym będzie nam łatwiej ocenić dany projekt. Jeśli nie rozumiemy czegoś, to nie bój się dopytać. Istnieje wiele grup dyskusyjnych, które są poświęcone technologii blockchain oraz kryptowalutom na przykład Polskie Forum Bitcoin.

Zanim zainwestujemy w dany projekt, zadajmy sobie pytanie jaki on rozwiązuje problem, czym się wyróżnia na tle swojej konkurencji, jakie jest jego konkretna misja oraz plany na przyszłość. Sprawdźmy także czy nie pojawiły się jakieś kontrowersje wokół projektu.

Warto się także skupić na kwestiach związanych z bezpieczeństwem, od nich zależy przyszłość naszych środków. Jeśli nie zadbamy o dobry portfel kryptowalutowy bądź też zdradzimy komuś swoje prywatne klucze, możemy utracić na zawsze swoje środki.

Na uwadze należy mieć także względy, aby nie przeznaczać nigdy na inwestycje kwoty, której nie jesteśmy w stanie stracić.

Sprawdź opinie o firmach IT

„Zarabianie w Internecie” odpuszczamy

„Biznes” tego typu nie ma niczego wspólnego z prawdziwymi inwestycjami. W ten sposób często są promowane piramidy finansowe. Szukają one osób naiwnych, które są zaślepione wizją szybkiego zysku i są gotowe do przyłączenia się do tego schematu. Sama żywotność tego typu projektów jest niezwykle krótka. Były jednak także takie, które środki wyłudzały od użytkowników długimi latami. Przykładem może być OneCoin. W takich przypadkach za projektem nie stoi bezpośrednio technologia, a sam marketing. Nie posiada on żadnej wartości wewnętrznej. Zyski, które są wygenerowane pochodzą od nowych uczestników tego projektu. Nie ufajmy schematom tego typu, nigdy nie wiemy, na którym szczeblu piramidy się znajdujemy.

Na pewno napotkamy się na propozycje rejestracji na platformach różnego rodzaju. Pomyśli jednak, czy warto swoje dane osobowy sprzedawać nieznanej firmie? Nigdy nie mamy pewności dokąd one trafią.

Warto również wspomnieć o exit scamach. Ich celem jest pozyskanie środków w odpowiedniej sumie od użytkowników, a w kolejnym kroku ucieczka z rynku. Bardzo często jest tak, że projekty tego typu wykorzystują bezprawnie wizerunek publicznych osób: polityków, celebrytów oraz sportowców, aby pozyskać zaufanie. Nie warto się zwieść nagłówkom oraz także gwarancjom zysku.

Nauczmy się panować nad swoimi emocjami

Emocje są największym wrogiem każdego inwestora. Uleganie im doprowadzić może nas do ruiny. W takich momentach, gdy rynek zalewa panika, powinniśmy zachować zimną krew, aby się skupić tylko i wyłącznie na decyzjach racjonalnych.

Jeśli obraliśmy własną strategię inwestycyjną, to warto się jej trzymać. Nie dajmy się FOMO – lękowi przed niedokonaniem zakupów, gdy kurs mocno szybuje do góry.

Dodaj komentarz