Jak kopać Bitcoiny? Czy kopanie Bitcoin się opłaca?

Pierwszą rzeczą, od której w ogóle powinniśmy zacząć jest zrozumienie co to tak naprawdę jest mining? Poleca się zapoznać z poradnikiem – jak działa bitcoin?

Jeśli już wiemy na czym konkretnie polega mining i chcemy zostać cyfrowym górnikiem, to powinniśmy dokonać kalkulacji czym się nam to opłaca. Aby ten poradnik był w pełni ponadczasowy, to nie podajemy tutaj żadnych przykładów konkretnego sprzętu, a tylko zasady ogólne, jakimi się powinniśmy kierować przy wyborze koparki. Jak już zapewne wiemy, czasy kopania na komputerze czy też laptopie minęły. Obecnie do cyfrowego górnictwa, używa się tylko wyspecjalizowanych oraz dedykowanych temu urządzeń – ASIC. Jak powinniśmy kopać?

Kupujemy koparkę

Nie ma recepty proste jeśli chodzi o sam zakup sprzętu do cyfrowego górnictwa. Koparki nie występują w sklepach, tak jak najzwyklejszy komputerowy sprzęt. Obecnie koparki bitcoin są oparte na układach ASIC,  a więc na nieprogramowalnych układać. Mogą wyłącznie wykonywać zaprogramowane z góry operacje oraz służą do wykopywania bitcoinów oraz także innych kryptowlaut, które są oparte na algorytmie SHA-256.

Koparki kupić możemy prosto od producenta czy też używane. Gdy decydujemy się na zakup bezpośrednio od producenta, to musimy się liczyć z dłuższym terminem dostawy oraz także kosztami dodatkowymi jak cło

Gdy szukamy ogłoszeń, to powinniśmy unikać oferty sprzedaży, która jest przedsprzedażą konkretnego sprzętu. Często z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę, decydujemy się na zakup tak zwanego pre-orderu na koparkę, ale kompletnie pod uwagę nie bierzemy ewentualnych opóźnień w dostawie. Zanim do nas dojdzie koparka, to może się okazać, że jest już wcale nieopłacalna.

Jednak gdy kalkulacje wyszły pozytywnie i kupiliśmy już koparkę, to możemy rozpocząć wydobycie. Aby zacząć kopać należy się zarejestrować na jednej z wielu kopalni. Jeśli chcielibyśmy uzyskać informacje jak zacząć kopanie to serdecznie zapraszamy na KopanieBitcoin.pl

Jak sprzedawać kryptowaluty?

Istnieje tak naprawdę masa sposobów, aby móc dokonać sprzedaży kryptowalut wydobytych. Jednym z nich jest oczywiście sprzedaż Bitcoina w samym Bitcomacie. Jest to specjalne urządzenia, które działa niczym tradycyjny bankomat. Jednak za jego pośrednictwem wymienimy waluty, które są oparte o sieci blockchain na te tradycyjne.

Kolejną metodą niezwykle popularną jest oczywiście kantor bitcoin. Możemy w nim sprzedaż nasz cały urobek online.

Kolejnym innym wyjściem są giełdy kryptowalut. Gdy sprzedamy na giełdzie nasz urobek, to musimy się liczyć z koniecznością weryfikacji naszych osobowych danych. Dokonując sprzedaży w bitomacie czy też stacjonarnym kantorze, do sześćdziesięciu tysięcy złotych weryfikować się nie musimy.

Aby rozpocząć kopać musimy się obowiązkowo zarejestrować w jednej z wielu kopalni. Jeśli już jesteśmy zainteresowani sprzętem do cyfrowego górnictwa, to zajrzyjmy koniecznie do koparek kryptowalut.

Jak widać nie jest to takie trudne. Musimy jednak podejść do tego racjonalnie.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz