Najlepsze gry oparte na technologii blockchain

Blockchain to naprawdę niesamowita technologia. Okazuje się, że można ją wykorzystywać także w celach rozrywkowych. Oto lista pięciu ciekawych gier, w których możemy pobawić się kryptowalutami. W niektórych można nawet zarobić!

Altcoin Fantasy

Altcoin Fantasy to symulator handlu kryptowalutami, który pozwala na bezbolesne zapoznanie się z kupowaniem i sprzedawaniem kryptowalut. Proponowane strategie i techniki są interesujące, a całość pozwala dokładnie poznać zasady rządzące rynkiem krypto. Do dyspozycji graczy oddano łącznie 15 gier, które pozwalają testować różnorodne strategie handlowe.  Za swoje decyzje gracze wynagradzani są wirtualnymi poziomami i specjalnymi nagrodami. Według informacji znajdującej się na stronie gracze mają do zdobycia nawet 500 $ w nagrodach co tydzień. Nie należy nastawiać się tu jednak na zarabianie, gdyż Altcoin Fantasy to gra, której głównym zadaniem jest przekazanie wiedzy z zakresu handlu kryptowalutami.

My Crypto Heroes

My Crypto Heroes to sympatyczna gra łącząca w sobie elementy RPG z technologią Ethereum Blockchain. Gracze wcielają się w historyczne postacie, wykonują zadania i toczą pojedynki z komputerowymi przeciwnikami i realnymi graczami z całego świata. My Crypto Heroes to rozbudowany tytuł, który gwarantuje zabawę na długie godziny. 3 tysiące aktywnych graczy nie może się mylić.

MegaCryptoPolis

MegaCryptoPolis to gra będąca połączeniem popularnej planszówki Monopoly i znanego symulatora życia – The Sims. Każdy gracz kupuje tu swoją ziemię, rozwija budynki i konkuruje z innymi ludźmi. Niemal wszystkie elementy w grze można zakupić za kryptowalutę. Niestety, mimo tego, że każdy zarejestrowany użytkownik dostaje mały przydział Ethereum co 24 godziny, nie obędzie się bez wpłacania na stronę prawdziwej kryptowaluty. Bez tego nie mamy niestety szans, by konkurować z graczami, którzy zaczęli dużo szybciej.

Sprawdź na forum również:

Bitcoin Flip

Bitcoin Flip to kolejna już gra edukacyjna na naszej liście. Symulator uczy gracza zasad handlu kilkoma najbardziej popularnymi kryptowalutami. Wszystko jest darmowe, w razie niepowodzenia nic nie tracimy. Na wyróżnienie zasługuje również to, że strona daje dostęp do prawdziwych wykresów i narzędzi znanych z internetowych brokerów, dzięki czemu można dokładnie poznać świat kryptowalut, bez ryzykowania prawdziwej gotówki. Gra jest jednak tylko zabawą, dlatego też nie zyskamy nic na tym, że nam się powiedzie.

Mythereum

Mythereum to kolejna już gra, która wykorzystuje technologię Ethereum Blockchain. Zadaniem gracza jest zgromadzenie jak największej ilości kart z wirtualnymi bohaterami i toczenie za ich pomocą pojedynków z ludźmi z całego świata. Po rejestracji każdy dostaje 30 darmowych kart, ale nie warto się łudzić, że za ich pomocą da się wiele wygrać. Jeśli chcemy rywalizować z najlepszymi, musimy zainwestować. Koszty nie są małe, gdyż jedna dodatkowa karta kosztuje ok. 0,125 ETH.

Gry oparte na technologii Blockchain cieszą się coraz większą popularnością. Powyższe tytuły to tak naprawdę jedynie wierzchołek góry lodowej.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz