6 najlepszych oraz bezpłatnych kursów online z Blockchain

O samej technologii Blockchain ostatnio jest bardzo głośno. Puka dosłownie ona do każdej branży. 25 najlepszych szkół biznesu dosłownie na świecie się ściga, aby włączyć z blockchain kursy do swoich programów edukacyjnych. Potencjał rewolucyjny technologii Bitcoin jest popularnym najbardziej tematem na rynkach w zasadzie na całym świecie.

Wykonać wystarczy proste wyszukiwanie w Google Trends, aby móc zobaczyć sam wzrost zainteresowania technologią tą w ostatnim czasie. Według dyrektora PwC FinTech – Jeremy’ego Drane’a, problemem największym w branży blockchain jest obecnie brak talentów. Okazuje się, że programista doświadczony blockchain zażądać może 220 000 dolarów rocznie. Co więcej szybko rośnie popyt. Czasami programiście dostają pięć ofert pracy ja każdego dnia.

Jeśli zamierzamy stawiać pierwsze kroki w dziedzinie tej, zacząć możemy od przejrzenia kursów z listy poniższej. Jeśli planujemy zrozumieć głębiej technologię tą, to zróbmy specjalny harmonogram. Na pewno nie powinniśmy tego wszystkiego robić jednego dnia. Samym celem nie jest po prostu tego „pożeranie”, ale zrozumienie, w jaki konkretny sposób technologia pionierska napędzać może innowacje oparte na samych wartościach. Z całą pewnością musimy zainwestować czas jak i także dyscyplinę.

Coursera – Bitcoin oraz technologie kryptowalut

Tenże kurs jest uważany za najbardziej wszechstronny oraz samodzielny punkt wyjścia dla uczniów bardzo zapalonych. Prawie każdy entuzjasta Bitcoina jest zainteresowany badaniem działania swojej technologii ukończył tenże kurs oraz faktycznie, ma on ilość największą rejestracji na całym świecie pośród wszystkich ofert tego typu. Po kursie tym dowiemy się wszystkiego, czego potrzebujemy, aby oddzielić fakty od niestety fikcji.

Udemy

Jest to przewodnik po samym ekosystemie Blockchain. Jest to kurs kompleksowy z Blockchain, który zrozumieć pomaga technologię Blockchain oraz także ekosystem jako całość. Celem jego jest przejście od wiedzy zerowej do stania się już osobą, która w stanie jest zrozumieć, jak konkretnie działa Blockchain, a także to wszystko co go otacza.

Sprawdź na forum również:

Kurs IBM Blockchain

Tenże kurs jest z kolei dedykowany dla programistów, którzy zainteresowani są technologią blockchain, ale mają także niewielkie doświadczenia z blockchain oraz łańcuchowym kodem.

EdX – Blockchain for Business

Z kolei ten kurs jest kursem wprowadzającym, który analizuje Blockchain z samego punktu widzenia potrzeb przedsiębiorstwa, a do tego bierze pod uwagę cały szereg przypadków istotnych użycia Hyperledger, międzybranżowej globalnej społeczności obsługiwanej przez – The Linus Foundation.

Blockgeeks

Kurs ten stawia sobie na celu dostarczenie wiedzy na temat tworzenia aplikacji zdecentralizowanych, aby się stać wczesnym aktywnym użytkownikiem, który opracować może aplikację Blockchain, która jest oparta na Ethereum.

Khan Academu

Nie można także nie wspomnieć o Akademii Khan. Jest to chyba najfajniejszy na świecie istny filantrop edukacji online – Salman Khan. Podzielić się może z co po niektórymi umiejętnościami z dziedziny Bitcoin oraz Blockchain.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz