Czy Blockchain może zawojować gamingowy świat?

Dla wielu osób zainteresowanych tematyką gier komputerowych wiadomym jest, że prędzej czy później technologia blockchain wejdzie w ten obszar społeczeństwa i znajdzie swoje zastosowanie. Cały przemysł biznesu growego stanowi ogromną część biznesu rozrywkowego i nic nie stoi na przeszkodzie, by rósł on w siłę w naprawdę zastraszającym tempie. Szacuje się, że do 2025 roku wartość całej branży ulegnie podwojeniu. Jest to o tyle chłonna technologia, że z łatwością inne nowoczesne rozwiązania są w stanie podczepić się pod tą branżę i udoskonalać całokształt i atrakcyjność rynku gamingowego. Czy w takim układzie związek branży gier komputerowych i kryptowalut jest skazany na sukces?

W jakich obszarach blockchain może stanowić wartość dodaną?

Jak wiadomo wielkość, jak i kierunek branży gamingowej dynamicznie zmienia się – jeszcze 5 lat temu mało kto mógł pomyśleć, że większość gier jest dostępna za darmo, a twórcy zarabiają krocie na dodatkowych elementach, które gracz może sobie dokupić, by ułatwić i uatrakcyjnić swoją rozgrywkę. Nowy miecz, lepsza broń czy dodatkowe zadania w grze – za takie wirtualne elementy gracze decydują się płacić naprawdę duże kwoty, a więc jest to jeden z najlepszych obszarów do zaimplementowania możliwości płacenia kryptowalutami. Już teraz pretendenci wychodzą z możliwością płatności kryptowalutami w postaci zwykłych kart wydanych przez Visa czy Mastercard.

Ruch w stronę spopularyzowania kryptowalut może odbyć się między innymi właśnie poprzez umożliwienie płatności nimi w ramach zakupu elementów popularnych gier. Innym, coraz to bardziej popularnym rozwiązaniem jest tworzenie serwisów, w których producenci, wzorem Netflixa proponują dostęp do dziesiątek czy setek gier w ramach jednej miesięcznej opłaty. Coraz więcej klientów decyduje się na alokacje swoich pieniędzy właśnie w takie rozwiązanie, głównie kierując się swobodą wyboru gier. Nie wydajemy pieniędzy na jeden tytuł a na możliwość zagrania w 250 tytułów za jedną, z reguły skromniejszą opłatę niż ma to miejsce w przypadku zakupu gry AAA. To kolejny doskonały przykład, gdzie system blockchain ma pole do popisu.

Blockchain Game Alliance, czyli początek konsolidacji dwóch branż

Już teraz powoli tworzy się bardzo ciekawy projekt, którego głównym celem jest stworzenie optymalnych warunków do komunikacji i wymiany pomysłów pomiędzy perspektywicznymi branżami, jakimi są gaming oraz blockchain. Stworzenie luźnej organizacji, jaką jest BGA, czyli Blockchain Game Alliance pozwoli na znalezienie idealnego momentu przecięcia się obu branż w taki sposób, by obie osiągały z takiego mutualizmu wymierne korzyści.

Już teraz widać, że do sojuszu dołączają bardzo poważni gracze z obu światów tacy jak Atari, Ubisoft czy CryptoMotors oraz Blockchainizator. Współpraca wszystkich tych firm, miejmy nadzieje, będzie się rozwijać, czego efektem będzie wykorzystanie idei kryptowalut w świecie gamingowym na skalę powszechną, co przyniesie benefity zarówno branży blockchain, branży gier komputerowych, ale przede wszystkim zwykłym klientom.

Publikacja powstała wspólnie z Cryptoprofit.pl

Dodaj komentarz