Kycnot.me – lista giełd kryptowalut bez KYC

Dostęp do giełd bez konieczności weryfikacji KYC może już niedługo stać się dużo bardziej potrzebny, aniżeli to miało miejsce dotychczas, biorąc pod uwagę coraz to bardziej zaostrzone regulacje na rynku kryptowalut. Z pomocą przychodzi nam zupełnie nowy internetowy serwis Kycnot.me, który utworzył listę giełd niewymagających przeprowadzania weryfikacji naszej tożsamości. Według jej twórców niezbędne staje się zachowanie autonomicznej, a przy tym zdecentralizowanej natury aktywów cyfrowych, co jest głównym przesłaniem.

Kycnot.me – lista giełd, które nie wymagają weryfikacji KYC

Zupełnie nowa witryna internetowa Kycnot.me ma na celu utworzenie listy aktywnej kryptowalut, które umożliwiają inwestorom zakładanie konta, bez konieczności udostępnienia własnych danych osobowych dzięki weryfikacji KYC.

Kycnot.me skupia się tylko i wyłącznie na giełdach, które obsługują Bitcoin (BTC), jak i Monero (XMR). Według osób będących twórcami, Bitcoin to najbardziej rozpowszechnione spośród cyfrowych aktywów, zaś XMR jest w stanie zaoferować najbardziej skuteczną na rynku ochronę prywatności.

Z uwagi na to, iż Bitcoin stanowi największą walutę, o możliwie najwyższej kapitalizacji rynkowej, jak i najmocniejszej adopcji pośród wszelkich walut cyfrowych. Monero, z uwagi na to, iż jest to rzeczywisty cyfrowy pieniądz i stanowi jedyną monetę, której założeniem stało się chronienie prywatności – co można przeczytać na stronie internetowej o adresie Kycnot.me.

Pod adresem omawianej w tym artykule witryny internetowej znajduje się na dzień dzisiejszy aż czternaście platform, spośród których znaczna większość funkcjonuje na zasadzie P2P (peer-to-peer).

W serwisie tym znajdziemy także informacje odnośnie giełd, które wymagają zawsze od użytkowników podania przez nich wybranych danych identyfikacyjnych, pomimo tego, iż nie ma w ich przypadku konieczności poddania się weryfikacji KYC, ograniczeń co do ewentualnych wypłat i limitów wykorzystania bez żadnej weryfikacji.

Co niezwykle istotne, na omawianej tutaj liście nie umieszczono najbardziej popularnych platform, takich jak BitMEX, KuCoin, czy też równie popularnej ostatnimi czasy Binance.

Weryfikacja KYC pozostaje  niezgodna z naturą kryptowalut

Według manifestu, który został zamieszczony w serwisie Github przez właściciela strony internetowej Kycnot.me, misją serwisu pozostaje zawsze ,,zachowanie autonomicznej, jak i zdecentralizowanej natury kryptowalut” dzięki ,,ułatwianiu ludziom odnalezienia godnych zaufania sposobów nabywania, handlu, wymiany, ale też korzystania z kryptowalut bez konieczności przeprowadzania identyfikacji”.

Twórca wyżej wymienionego serwisu uważa, iż aktywa cyfrowe stworzono po to, aby możliwe stało się wyeliminowanie zależności pomiędzy scentralizowanymi podmiotami pozostającymi pod kontrolą rodzimej gospodarki a użytkownikami. Dodał przy tym również, iż wiele spośród giełd, które stosują weryfikację AML i KYC, działają aktualnie na identycznych zasadach, co banki.

Dodaj komentarz