Blockchain wchodzi do wirtualnego świata gier

Animoca Brands to spółka, która jest programistą globalnych aplikacji różnego rodzaju. Niedawno ogłosiła, że poszerza sam zakres swojej współpracy z firmą działającą w informatycznej branży – Atari. Firma Atari jest znana między innymi z samej produkcji konsoli. Działania wspólne mają się przyczynić do samej popularyzacji gier, które są oparte na blockchainie.

Najbardziej znane gdy oparte na blockchainie

Kooperacja Animoca Brands właśnie z Atari ma doprowadzić do wydania bardzo znanych gier zmienionych na wersję blockchain. Mowa tutaj chociażby o takich grach jak Atari jak: Major Havoc, Star Raiders, Space Duel, Agent X, Night Driver, Millipede, Tempest, Lunar Lander, Adventre, Crystal Castles, MissileCommand, Asteroids, Breakout, Pong czy też Centipede.

Atari VCS

Animoca Branda tak naprawdę zyskała już monopol na stworzenie gier właśnie Atari, które to będą oparte bezpośrednio na technologii blockchain. Wszelkie prace nad nimi mają trwać zgodnie z planem mniej więcej do końca września roku 2022. Poza tym Atari także zapowiada wydanie nowej konsoli Atari VCS. Jej dystrybutorem azjatyckim będzie z kolei Animoca Brands. Będzie to hybrydowa konsola, która została także wyposażona w tryb PC. Dzięki samej możliwości instalacji takowych systemów operacyjnych jak Windows, Linux, Chrome OS czy też Steam OS, zyska ona naprawdę niezmiernie ogromny potencjał.

Musimy wiedzieć, że Atari VCS będzie tak naprawdę dostępna dokładnie w dwóch wersjach. Pierwszą wersją jest Atari VCS 800. Druga z kolei to Atari VCS 400. Każda wersja pozostanie wyposażona w świetny procesor. Mowa tutaj o Ryzen, 32 GB Emmc, jak i także zależnie od wersji sześć bądź cztery GB RAM. Poza tym musimy zaznaczyć, że w sprzedaży jest już token, na który wszyscy czekali, a więc token Atari.

Przyszłość gier to właśnie blockchain

Frederci Chesnais, który piastuje stanowisko dyrektora generalnego Atari, nie kryje, że tak naprawdę poszerzenie samego zakresu współpracy z Animoca Brands uważa za decyzję wręcz bardzo dobrą. Wnioskuje po prostu, że nadarzyła się świetna okazja na to, aby świat gier został zintegrowany właśnie z technologią blockchain.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że obie te firmy posiadają identyczną wizję tejże integracji. Zaś Yat Siu, który jest współzałożycielem Animoca Brands, zwrócił również uwagę, że dzięki swoim połączeniu sił właśnie z Atari, było możliwe wejście gier klasycznych do świata blockchain.

Jak widzimy na załączonym obrazku świat gier w połączeniu z kryptowalutami wydaje się połączeniem początkowo niesamowitym i niewyobrażalnym, ale to się dzieje. Dzieje się to teraz i na naszych oczach. Na pewno z olbrzymią zaciekawieniem będzie obserwować jak to wszystko będzie wyglądało w przyszłości. Zaciekawieni są nie tylko osoby już wprawione w świat kryptowalut, ale także osoby, które z kryptowalutami rozpoczynają swoją przygodę. Jak widzimy na załączonym obrazku pojawiających się możliwości jest coraz więcej.

Dodaj komentarz