Czy Ethereum stanowi realne zagrożenie dla Bitcoina (BTC)?

Od 1 stycznia 2020 cena tokenu Ether (ETH) urosła już ponad dwukrotnie. Poniższy tekst stanowi swoistą opowieść o tym dlaczego bieżący rok będzie należał właśnie do tego aktywa cyfrowego.

Warto podkreślić fakt, że cena jednego udziału w Grayscale Ethereum Trust na chwilę obecną wynosi 81,50 dolarów (USD). Natomiast wartość jednego tokena Ether wynosi około 25,46 dolarów (USD).

Grayscale Ethereum Trust jest firmą zajmująca się zarządzaniem aktywami o łącznej wartości 154,5 milionów dolarów (USD). Jej oferta kierowana jest głównie do inwestorów instytucjonalnych, którzy pragną wykorzystać hossę na walutach cyfrowych przy jednoczesnym uniknięciu bezpośredniego inwestowania zgromadzonych środków.

Ethereum jawi się jako nowy przyczółek bezpieczeństwa.

Ethereum coraz częściej postrzegane jest w charakterze przyczółka bezpieczeństwa. Jako swoisty dowód popierający tą tezę może posłużyć raport,  opublikowany właśnie przez Uniwersytet Stanowy w San Jose. W ramach prowadzonych badań poddano analizie okres mieszczący się w przedziale czasowym od grudnia 2017 do grudnia 2018 roku. Rezultaty były następujące Ethereum zostało krzyknięte mianem dywersyfikatora dla dolara amerykańskiego oraz istotnym zabezpieczeniem przed giełdami oraz rynkami złota.

JPMorgan zainteresowany współpracą z Consensys

JPMorgan, czyli największy bank działający obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych, prowadzi właśnie rozmowy mające na celu doprowadzenie połączenia oddziału do spraw blockchain Quorum ze studiem deweloperskim ConsenSys . Jak wiadomo założycielem tych drugich jest właśnie współtwórca Ethereum, czyli Joe’go Lubina.

Statystki – ile dokładnie osób korzysta z Bitcoina?

Warto także dodać, że bank stworzył swój prywatny blocjchain pod nazwą Quorum właśnie w oparciu o siec Ethereum. Jeżeli prowadzone rozmowy zakończą się powodzeniem, podjęcie współpracy najprawdopodobniej zostanie ogłoszone w ciągu najbliższego półrocza.

Cena Ethereum, a dalszy rozwój jej sieci

Jak łatwo się domyślić wraz ze wzrostem kursu ETH kroczy także wzrost wykorzystania samej sieci. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Glassnode, całkowite dzienne zużycie jednostek gas osiągnęło najwyższy punkt od 2019 roku. Natomiast ilość aktywnych adresów Ethereum w ciągu ostatnich siedmiu dni urosła o 21,5 %. Również liczba przeprowadzonych transakcji może pochwalić się 13 % wzrostem.

Na chwilę obecną wartość rynku DeFi wyceniania jest na ponad miliard dolarów (USD)

Kwota środków postawionych w aplikacjach z rynku zdecentralizowanego finansowania po raz pierwszy przekroczyła właśnie 1 miliard dolarów (USD). W podanej kwocie Ether stanowi około 70 %. Jak widać udział ten jest znaczący.

Bitcoin a praca i kariera – Jak szukać pracy w Bitcoin?

Wszystko zaczyna wskazywać na to, że ETH chyba po raz pierwszy od jego powstania ma realne szanse powalczyć o prymat na rynku walut cyfrowych. Czy jeszcze w tym roku uda mu się osiągnąć prowadzenie? Czy dopiero w takach następnych dojdzie do starcia z jego największym rywalem czyli najstarszą walutą cyfrową Bitcoion (BTC)?  Co uważacie na ten temat?

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz