Jak przygotować się do rozmowy o podwyżce?

Świetne wyniki w pracy, uzyskanie kwalifikacji, przejęcie dodatkowych obowiązków, lepsza sytuacja finansowa firmy czy też objęcie wyższego stanowiska – to jedynie kilka powodów najczęstszych przyznawania podwyżek pracownikom. Aby szefa przekonać do podwyższenia wynagrodzenia, można skorzystać ze znanej metody ujęcia w trzech punktach swoich argumentów. Każdy z nich skupiać się powinien na naszych konkretnych osiągnięciach.

Rzeczowe argumenty oraz spójna wypowiedź – to klucz do sukcesu

O rozmowie o podwyżce powinniśmy pomyśleć jak o negocjacjach biznesowych. Chcemy swojego kontrahenta przekonać do tego, aby przystał na rozwiązanie przez nas zaproponowane. Aby się tak w ogóle stało, musimy podać mu rzeczowe argumenty. Chodzi o solidną podporę naszej konkretnej propozycji. Taką rozmowę należy przećwiczyć, zanim się z szefem spotkamy. Pomoże nam to w przygotowaniu przekonującej oraz spójnej wypowiedzi, a dodatkowo skupimy się na stronie merytorycznej.

Podczas prowadzenia dosyć trudnych rozmów, kluczowe jest właśnie wspomniane już przygotowanie. Nie wystarczy kompletnie, że wykonujemy swoją pracę w sposób ponadprzeciętny. Musimy to jeszcze szefostwu zwięźle powiedzieć.

Jakich najlepiej użyć argumentów?

Przed rozpoczęciem samej rozmowy, powinniśmy przygotować sobie listę wszelkich kwestii, które podczas spotkania warto uwzględnić. Nie może zabraknąć wśród poruszanych aspektów:

  • naszych osiągnięć. Zależnie od rodzaju wykonywanej przez nas pracy oraz zajmowanego stanowiska mogą to być same przykłady projektów, które się udało z sukcesem doprowadzić do końca, albo też wyniki sprzedaży, które potwierdzają ponadprzeciętną skuteczność oraz aktywność,
  • naszych obowiązków oraz spraw, które są trzonem naszej pracy,
  • porównania swoje pensji z wartościami średnimi na rynku.

Jak inwestować w kryptowaluty, aby nie stracić ?

Metoda negocjowania podwyżki w trzech punktach

Aby negocjować skutecznie wyższe wynagrodzenie, przedstawić może argumenty w dokładnie trzech punktach. Badania nam pokazują, że układanie w ten sposób argumentów zwiększa ich siłę perswazji, a wypowiedź brzmi niesamowicie przekonująco.

Bitcoin a praca i kariera – Jak szukać pracy w Bitcoin?

Powinniśmy na rozmowie zacząć od zdania – uważam, że jak najbardziej zasługuję na podwyżkę z 3 powodów:

  • po pierwsze mogę działania przełożyły się bezpośrednio na wzrost ponadprzeciętnych sprzedaży w tym półroczu,
  • po drugie spędzam poza pracą ostatnio sporo czasu, aby mój dział optymalnie funkcjonował,
  • po trzecie jestem kierownikiem z poziomem najniższym rotacji wśród pracowników, co firmie daje spore oszczędności oraz także podnosi morale.

Opinie o firmach IT z Poznania:

Gdy przygotowujemy się do rozmowy o podwyżce, to sięgać warto też po publikacje, które zawierają porady na temat tego, jak się prezentować jako kompetentna osoba. Gdy się odpowiednio przygotujemy, to na pewno mamy spore szanse na podwyżkę. Oczywiście najważniejsze są argumenty, które zamierzamy przedstawić. Gdy od początku nam ich brakuje, to nasze szanse są raczej marne. Mimo wszystko należy w siebie wierzyć i zrobić wszystko, aby się udało.

Dodaj komentarz