Powiększenie zespołu lobbystycznego przez portal Facebook

W ostatnich miesiącach Facebook zatrudnił nowych pracowników. Nowo pozyskani lobbyści mają za zadanie pomóc wprowadzić cyfrową walutę – Librę, na rynek.

Informacje o danej sytuacji pojawiły się w ostatnich dniach, autorem tych informacji jest Bloomerg, według posiadanych danych największy portal społecznościowy Facebook  zatrudnił dwie osoby, których zadanie polega na pomocy w wprowadzeniu nowej kryptowaluty na rynek. Wśród Nowo zatrudnionych pracowników wyróżnia się Williama Holliera — prezesa firmy Hollier Associates LLC.

Reprezentowana przez niego spółka, świadczy usługi z zakresu ściśle związanego z doradztwem legislacyjnym a także z tradycyjnym lobbingiem, który często przyjmuje również charakter regulacyjny. Doniesienia o współpracy Hilliera z portalem społecznościowym pojawiały się już od końca sierpnia 2019 roku. Wedlug zebranych informacji Hollier ma na swoim koncie współpracę choćby z senatorem Mikem Crapo. Hollier może poszczycić się również współpracą z takimi firmami jak: Microsoft Corp czy choćby Independent Community Bankers of America. Do tego grona dochodzi Facebook. Firma w połowie lipca bieżącego roku, zatrudniła również drugiego lobbystę, jest nim Michael Williams, który wcześniej obejmował stanowisko dyrektorskie. Do jego zadań należało zarządzanie w Credit Suisse Securities.

Kryptowaluta Libra kontra rząd. Nieustający konflikt.

Praca nad własną walutą Facebooka trwa już od dłuższego czasu. Cyfrowa waluta, nad którą pracuje gigant mediów społecznościowych otrzyma nazwę – Libra. W tej sytuacji należy podkreślić, że działania, które są podejmowane w związku z pracą nad kryptowalutą spotkały się z krytyką. Opór nastąpił przede wszystkim ze strony organów państwowych. Nie wystarczyły zapewnienia Facebooka jakoby intencję, które towarzyszą wytworzeniu waluty były dobre.

Wielu polityków okazało bunt, doszli oni do wniosku, że Facebook podejmuje próbę uzyskania całkowitego monopolu na rynku. Facebook zaprzecza tym spekulacją, podkreślając, że tworzona kryptowaluta ma na celu ułatwienie płatności wykonywanej online, ma sprawić, że ten proces będzie zarówno szybki jak i łatwy. Wątpliwości wynikają z pozycji jaką posiada Facebook na rynku. Firma dysponuje gigantyczną bazą danych, wszystkich użytkowników, których wciąż przybywa. Posiadane dane wzmacniają pozycje firmy na rynku a także budzą niepokój.

Sprawdź na forum również:

W związku z istniejącymi obawami, wielu amerykańskich prawodawców rozpoczęło pracę polegającą na wstrzymaniu wprowadzenia Libry. Ostra krytyka pojawiła się już w momencie lipcowej rozprawy, która miała miejsce przed Senacką komisją Bankową, gdzie został przedstawiony plan firmy. Pojawiły się również ostre oskarżenia mówiące o spolaryzowaniu Ameryki.  Pojawienie się cyfrowej waluty może stanowić wszelkiego typu naruszenie prywatności wszystkich konsumentów. O kilka słów pokusił się również Sherrod Brown – obejmujący fotel senatora Ohio, stwierdził on, że:

Ludzie powinni wykazać się ograniczonym zaufaniem jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju media społecznościowe. Należy dokładnie sprawdzać komu powierza się swoje oszczędności a także ciężko zarobione pieniądze.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz