Dlaczego każdy programista powinien znać język angielski?

W sieci padają często pytania o to, czy można zostać zawodowym programistom, nie znając angielskiego. Oczywiście można, ale jednak ogranicza to wszelkiego rodzaju możliwości nauki oraz rozwoju zawodowego. Co więcej, może powodować także wiele problemów w pracy codziennej. Dlaczego zatem język angielski jest taki ważny w pracy programisty? Poniżej znajdziemy najważniejsze tego powody.

Materiały do nauki programowania są w większości w języku angielskim

Jeśli chcemy się uczyć programowania z najlepszych oraz także najbardziej aktualnych źródeł, to konieczna jest znajomość języka angielskiego. Nawet, gdy autorem jest osoba spoza kraju anglojęzycznego.

Języki programowania opierają się na angielskim

Wszelkie składnie i komendy w językach dowolnych programowania są właśnie tworzone w języku angielskim. Coraz więcej firm także wymaga, aby nazwy klas, funkcji, zmiennych czy też interfejsów, były w języku angielskim. Gdy nie znamy tego języka, to mamy znacznie utrudnioną naukę oraz także pracę.

Komentarze w kodzie są pisane głównie w angielskim

Firmy IT są głównie firmami międzynarodowymi czy też firmami, które mają klientów zagranicznych. Od developerów wymaga się, aby kod był zrozumiały w pełni do wszystkich. W związku z tym pisanie komentarzy także jest konieczne w języku angielskim.

Specyfikacja oraz opisy technologii, bibliotek oraz frameworków

Co robimy gdy chcemy poszerzyć swoją wiedzę z nowej technologii, biblioteki czy też frameworka? Najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z opisem, który jest dostępny na stronie oficjalnej twórcy czy też producenta. Materiały tego typu także są w języku angielskim.

Dostęp do społeczności online

Znając język angielski, możemy korzystać z największej bazy wiedzy dla programistów, jaka powstała kiedykolwiek. Mowa tutaj oczywiście o legendarnym Stack Overflow. Jest to miejsce w sieci, gdzie developerzy w zasadzie z całego świata się dzielą swoimi wskazówkami oraz także fragmentami gotowymi kodu.

Komunikacja z klientem i zespołem

Tak jak wspomnieliśmy już, firmy IT są w większości międzynarodowymi przedsiębiorstwami. Nie chodzi tutaj wcale o posiadanie biura w kilku krajach, ale także chodzi o decyzje coraz częstsze pracodawców, które dotyczą zatrudnienia osób bezpośrednio z zagranicy.

Osoby z językiem angielskim mają dużo większe zawodowe możliwości

Gdy znamy język angielski, to nie musimy się ograniczać do szukania pracy w firmach polskich. Nie mówimy tutaj oczywiście o wyjeździe za granicę, ale także o same możliwości zdalnej pracy dla pracodawcy zachodniego.

Język angielski jest przydatny w znalezieniu pracy w zawodzie

W obecnych czasach nawet portale polskie z ogłoszeniami o pracę, takie jak na przykład No Fluff Jobs są dostępne w języku angielskim. Co więcej, także internetowej strony czy też social media polskich informatycznych firm coraz częściej są także tworzone w języku angielskim.

Jak widać z językiem angielskim wszystko jest łatwiejsze. W związku z tym powinniśmy się języka angielskiego uczyć. Im wcześniej, tym lepiej.

Ważne tematy na forum:

Dodaj komentarz