Armia amerykańska szuka ekspertów do spraw blockchain

Oddział The United States Army Contracting Command (ACC) znajdujący się w New Jersey opublikowała niedawno zamówienie dla dostawców usług, którzy będą związani ściśle z technologią blockchain jak i także kryptowalutami.

Po co armii w ogóle są eksperci do spraw kryptowalut jak i także technologii sieci bloków? Okazuje się, że do wykorzystania ich w kryminalnych dochodzeniach.

W służbie armii – Blockchain

Według ogłoszenia, ACC potrzebuje analitycznego rozwiązania w zakresie kryptowalut. Jedno potrzebne ono do użycia przez dowództwo amerykańskie dochodzeniowe w karnych sprawach, do celów kryminalnych dochodzeń oraz innych misji tego typu.

W ogłoszeniu zostało zaznaczone, że wykonawca świadczyć musi usługę online w chmurze. W zasadzie niezależną od samego oprogramowania czy też od sprzętu, która pomóc może organom ścigania w samej identyfikacji jak i także ściganiu podmiotów, które wykorzystują kryptowaluty do celów nielegalnych, takich jak wymuszenia, oszusta czy też pranie pieniędzy. Wykonawca systemu móc powinien podać samo źródło kryptowalutowych transakcji. Oferują one możliwość oferowana właśnie analizy wielu kryptowalut od BTC, a więc od bitcoina do innych cyfrowych popularnych walut.

Z kolei inne wymagania już obejmują zapewnienie śledzenia wszelkich transakcji bitcoina w rzeczywistym czasie oraz innych kryptowalutowych transakcji, w tym przypisanie samej usługi jak i także jej identyfikację. Do tego także samą możliwość identyfikacji transakcyjnych wzorów oraz interakcji z innego rodzaju podmiotami.

Armia i Rząd zwracają się w stronę właśnie blockchaina

W roku 2018 dokładnie jesienią raport z firmy Diar ujawnił, że rządowe agencje Stanów Zjednoczonych potroiły w tymże roku wszelkie swoje inwestycje w wywiadowcze firmy właśnie z zakresu blockchaina.

Znaczna większość spośród umów rządowych z roku 2018 podobno została zawarta z firmą analityczną nowojorską Blockchain Chainalysis. To właśnie ta firma analityczna podpisała umowy z rządowymi agencjami na kwotę łączoną robiącą ogromne wrażenie – 5,3 miliona USD.

W miesiącu sierpniu media poinformowały, że powietrze siły USA zawarły nowe kontrakty dokładnie ze startupem Simba Chain oraz z Constellation Chain jak i także zarządzają firmą danymi na blockchainie, które się koncentruje na wykorzystaniu technologii do zarządzania wręcz łańcuchem dostaw jak i także danymi.

Sprawdź na forum również:

Pokazuje się także rolę rosnącą blockchaina w świecie współczesnym. Firma Gartner przewiduje w nowym swoim raporcie, że właśnie blockchain zmieni mocno nasz świat. A w jakim okresie czasowym? Okres czasowy określony jest jako maksymalnie dziesięć lat. Z kolei wszelkie swoje usługi przedstawia w badaniu, który nazwała Hype Cycle for Blockchain 2019. Badanie to zostało opublikowane dokładnie 12 września bieżącego roku. Głównie pokazuje on zainteresowanie rosnące jakże nową technologią w środowisku wszelkich managerów różnorakich firm. Zainteresowanie jest naprawdę dużo większe.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz