Wyszukiwarka Baidu ponownie więcej zapytań o Bitcoin

Ostatnie trzydzieści dni, pokazują wzrost zainteresowania Chińczyków cyfrową walutą. Świadczy o tym intensywność wyszukiwania w internetowych wyszukiwarkach frazy „Bitcoin”. Te dane potwierdzone zostały również przez Baidu. Ponowne zainteresowanie kryptowalutą wskazuje również na planowane powroty inwestorów na rynek cyfrowej waluty.

Dane Baidu:w wyszukiwarkach coraz więcej zapytań o BTC

Według raportu opublikowanego przez Shenliancaijing, wzrost zainteresowania Bitcoinem jest błyskawiczny, szacuje się, że wynosi nawet 183 procent. Zaskakujące jest również to, że nastąpił on w stosunkowo krótkim czasie, gdyż w przeciągu trzydziestu ostatnich dni. Wielu ekspertów wskazuje, że wpływ na to ma przede wszystkim sytuacja globalnej gospodarki. W związku z tym, że Baidu jest to jedna z popularniejszych wyszukiwarek internetowych, z których korzystają w większości Chińczycy to zebrane dane dotyczą właśnie ich.

Następuje wzrost zainteresowania Bitcoinem

Nie tylko w Baidu zbierano informacje odnośnie BTC. Wzrost zainteresowania kryptowalutą odnotowano również w Google. Według danych zebranych przez Google z okresu ostatnich trzech tygodni, zainteresowanie cyfrową walutą wzrosło nawet dwukrotnie. Bez wątpienia ludzie interesują się Bitcoinem, liczba wyszukiwań w sieci tej cyfrowej waluty sprawia, że zyskuje ona popularność.

Ponadto, zaangażowanie w sytuacje z kryptowalutami, przejawiają również użytkownicy giełd. Użytkownik Reedita pokusił się o publikacje teorii a także zebranych wyników swoich badań,  sugerują one, że wzrost zainteresowania Bitcoinem świadczy o tym, że rośnie grupa ludzi chcąca zakupić walutę niżeli tych którzy chcą ją sprzedać.

Pozostałe kryptowaluty – Altcoiny

Bitcoin jako najstarsza krypto waluta świata, cieszy się największą popularnością. Wzorst zainteresowania BTC doprowadza najczęściej również do wzrostów zainteresowania innymi cyfrowymi walutami. I choć pozornie nie odnotowuje się aktualnie zainteresowania altcoinami, to oczekujemy, że nastąpi to bardzo szybko, Bitcoin zawsze pociąga za sobą pozostałe kryptowaluty. Dodatkowo wyszukując BTC zarówno w Baidu i Google natrafiamy na hasła powiązane. Wymienione wyszukiwarki odsyłają na strony dotyczące cyfrowych walut, więc użytkownicy trafiają na dane o innych walutach, na artykuły, w których mogą poczytać o pozostałych walutach.

Wartość Bitcoina

Zainteresowanie Bitcoinem znacznie wzrasta w ciągu ostatnich dni. Zastanawiające jest jednak to czy wzrost jest odpowiedzią na wielki spadek jaki miał miejsce 13 marca. Być może dotarło do inwestorów, że szybka wyprzedasz cyfrowej waluty była błędem, i ponownie chcą powrócić na giełdy.

 

Dodaj komentarz