Aż 12 000 bitcoinów jest powiązanych z Plus Token w ruchu

Ponad 12 000 bitcoinów (wartych obecnie ponad sto siedemnaście milionów dolarów), które należą do oszustów z finansowej piramidy Plus Token, właśnie się przeniosło na dwa całkiem nowe adresy blockchain.

Chiachih Wu, który jest wiceprezesem do spraw badań w chińskiej firmie o nazwie PeckShield, zajmującej się bezpośrednio bezpieczeństwem blockchain napisał na Twitterze o dokładnie dwóch adresach portfeli, z których środki przeniesione zostały.

Początkowo on informował o 20 000 BTC, ale sama ilość ta skorygowana została na 12 000 BTC.

Na portfelu pierwszym, który należy do oszustów z Plus Token, już zgromadzono 11 999 bitcoinów, z kolei drugi zawiera 424 bitcoiny.

Oba nowe adresy są najprawdopodobniej „cold waletami”. W przypadku takim prywatne klucze są przechowywane na sprzętowym urządzeniu, które jest odłączone od Internetu.

Czy czeka nas znowu „dump” Bitcoina?

Środki, które zostały zdeponowane na tychże portfelach nie były od ponad sześciu miesięcy przenoszone. Czy zatem oszuści mają je zamiar sprzedać? Tego tak naprawdę nie wiemy, ale gdyby miało do tego dojść, to sprzedaż jednorazowa takiej dużej ilości BTC doprowadzić by mogła do znacznego spadku kursu Bitcoina. W przeszłości samo upłynnianie Bitcoinów przez członków Plus Token wpływ miało na spadek kursu BTC.

Finansowa piramida Plus Token to jedno z największych oszustw, które są związane bezpośrednio z kryptowalutami. Zgodnie ze wszelkimi szacunkami analitycznej firmy o nazwie Blockchain CipherTrace, w efekcie samego działania piramidy, zostało wyłudzonych ponad 2,9 miliarda dolarów. Są to wyniki oczywiście szacunkowe. Nikt w rzeczywistości nie jest w stanie określić liczby dokładnej. Plus Token także twierdzi, że ma około czterech milionów użytkowników.

Sprawdź na forum również:

Dodatkowe informacje

W zeszłym roku, władze chińskie aresztowały aż sześć osób, które były podejrzane o udział w tym całym procederze. Niestety, główne zarządzające osoby piramidą pozostają w dalszym ciągu na wolności. Chainalysic, a więc firma analityczna blockchainowa w swojej współpracy z Elementus odkryła, że Bitcoiny, które pochodzą z oszustwa Plus Token są w większości „prane” bezpośrednio na giełdzie kryptowalut Huobi.

Elementus na przykład stwierdził, że prawie pięćdziesiąt procent wszystkich wypłat Plus Token wysłanych zostało od Huobi. Giełda do tej pory nie zablokowała żadnej transakcji podejrzanej. Wykrycie wszelkich transakcji utrudnia używanie „mikserów”, które są chętnie używane przez kryptowalutowych oszustów. To one właśnie zacierają skutecznie ślady. Poza tym sama sprzedaż bitcoinów z Plus Token w znacznej większości przypadków jest dokonywana przez brokerów OTC.

Wiele osób zastanawia się czy tak naprawdę czeka nas kolejny spadek kursu, który jest wywołany przez sprzedaż Bitcoinów, które pochodzą z Plus Tokena? Jak najbardziej zapraszamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podyskutujmy troszkę.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz