Studencka platforma rekrutacyjna Libereka oparta na technologii blockchain

Proces rekrutacji studentów przez wyższe uczelnie wkrótce zostanie zrewolucjonizowany poprzez technologię blockchain. Start-up technologiczny Education Index opracował rozwiązanie innowacyjne noszące nazwę Liberaka. Będzie ona jednocześnie pierwszą na świecie, platformą rekrutacyjną międzynarodową, która bazuje na łańcuchach bloków.

Libereka, a więc nowe spojrzenie na rekrutację studentów

Start-up technologiczny Educationo Index opracował całkiem nowe narzędzie, które jest oparte na technologii blockchain – platformę rekrutacyjną międzynarodową o nazwie Libereka. Oferować ona będzie rozwiązania kompleksowe, na których na pewno skorzystają studenci oraz wyższe uczelnie.

Jej bardzo dużą zaletą jest także funkcjonalność oraz obsługa nieskomplikowana. Każdy student, który się ubiega o przyjęcie na uczelnie wybraną, otrzymuje własne edukacyjne konto, służące między innymi do przechowywania wszelakich dokumentów, które są wymagana w rekrutacyjnym procesie.

Specjalna aplikacja o nazwie Liberaka Common Application & Scholarship (LCASS) umożliwia ludziom młodym kandydowanie jednoczesne na kilka uczelni oraz także wnioskowanie o przyznanie stypendium.

Korzyści, które płyną z nowego rozwiązania

Jak twierdzą wszyscy przedstawiciele Education Index, Libereka czyni studencką rekrutację znacznie prostszym procesem, a na pewno już mniej kosztownym. Dzięki temu wyższe uczelnie mogą w znacznie większym stopniu się skoncentrować na innych, dużo ważniejszych aspektach swojej działalności. Nowe rozwiązanie skraca znacznie czas poświęcony na weryfikację rekrutacyjnych oferta oraz dokumentacji związanej z nimi

Dyrektor generalny Education Index Soumik Ganguly jest także zdania, że aplikacje rekrutacyjne dotychczasowe są nieefektywne, a funkcjonowanie ich wymaga wielu uprawnień.

Sprawdź na forum również:

Poza tym studenci, którzy korzystają z platformy Libereka, którym się uda dostać na uczelnię wybraną, liczyć mogą na finansowe wsparcie, którego próg najniższy gwarantowany wynosi 500 dolarów.

Dalsze wsparcie po zakończeniu edukacji

Studenci korzystający z platformy Libereka liczyć mogą na wsparcie także po zakończeniu edukacji.

Pod koniec okresu studiów system ten generuje coś na kształt akademickiego świadectwa, które wykorzystać można na przykład podczas poszukiwań pracy.

Informacje o Education Index

Start-up Education Index rozpoczął oficjalnie działalność w roku 2010, jako kontynuacja dyplomowego projektu studentów londyńskich z roku 2007.

Ważnym krokiem w samej działalności firmy było otwarcie w roku 2016 filii rosyjskiej, w której rozpoczęły się prace nad platformą, która miała ułatwić studentom wybranie dla nich najwłaściwszej ścieżki edukacyjnej, a do tego także za granicą.

Firma także udziela marketingowego wsparcia dla rekrutujących uczelni studentów rosyjskojęzycznych.

Jak widzimy jest to super przedsięwzięcie, które zostanie na pewno z radością przyjęte przez studentów jak i także przez uczelnie.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz