Zawód posiadający pewną przyszłość – czyli kilka słów o blockchain inżynierach

Już od dawna wiadomo, że nowinki technologiczne coraz częściej i w większej ilości goszczą podczas naszych codziennych czynności. Potrzebujemy zatem obsadzić kompetentnych ludzi na stanowiskach, które będą dbały o to, aby rozwój technologii szedł w odpowiednim kierunku. Ze statystyk łatwo wynika, że z każdym rokiem zapotrzebowanie na fachowców w branży IT jest coraz większe. Według ustalonej prognozy to samo zapotrzebowanie będzie wciąż rosło z uwagi na dynamiczny ruch w branży komputerowej.

Czy warto interesować się tego rodzaju zawodami?

Tworzenie techniki oddziałującej na świat.

Nawet osoby, które nie posiadają w kręgu swoich zainteresowań świata informatyki, wiedzą w dzisiejszych czasach czym są bitcoiny i wiążą ich temat ze środkiem wykorzystywanym podczas internetowych zakupów. Jak wielu z tych ludzi jednak wie o tym, że to nie jedyna możliwość na zastosowanie tego rodzaju technologii?

Oparte na blockchainach transakcje zostają w pewien sposób zabezpieczone trudnym do złamania kodem. Stworzona w ten sposób baza danych posiada spis, w którym na zawsze pozostaną wprowadzone do niego dane. Cyfrowe zabezpieczenia związane z kodem źródłowym kryptowalut, uchronią zapisane w nim dane przed trafieniem w ręce cyberprzestępców lub jakichkolwiek innych osób usiłujących wyłudzić informacje osobowe.

Sprawdź na forum również:

Są to systemy, które mogą być wykorzystywany w różnorodnych firmach odpowiedzialnych za przeprowadzanie transakcji. Bardzo możliwe, że zaobserwujemy jej zastosowanie na przykład w bankowości. Przyczyniłaby się ona do znacznego przyspieszenia obsługi przelewów i samego ich księgowania. Ponadto historia pożyczkowa byłaby o wiele lepiej zabezpieczona po umieszczeniu w kodach blockchaina.

Inżynierowie programujący blockchain coraz bardziej doceniani na rynku pracy.

Nic dziwnego, że tak dynamiczny rozwój strefy IT, którą jest programowanie w blockchain wywołało na rynku bardzo duże zapotrzebowanie na ekspertów zaznajomionych z tą branżą. Wiele firm bardzo chętnie korzysta z tego rodzaju doświadczenia w celu kreowania aplikacji w technice blockchaina. Można śmiało powiedzieć, że każda osoba, która kształci się w tej materii, inwestuje w swoją przyszłość, dołączając do grupy najbardziej rozchwytywanych fachowców na rynku pracy.

Statystyki pozyskane z badań przeprowadzonych w USA zgodnie potwierdzają, że zapotrzebowanie na ekspertów od blockchaina wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat dwukrotnie. Oznacza to, że programowanie w blockchain zyskuje niezwykle rozległą popularność w tych czasach, przybliżoną do zawodów związanych robotyką i obsługą maszyn.

Jest to branża, która dopiero co się rozwija, dlatego też na ten dzień zapotrzebowanie na stanowisku programisty blockchain może nie być tak duże, jak w krajach zza oceanu. Mimo wszystko już teraz zarobki oferowane dla fachowców w tej branży osiągają horrendalny sumy. Typowy blockchain developer jest w stanie zarobić na start cztery razy większą sumę od aktualnej średniej krajowej.

Jakie obowiązki czekają blockchain developera?

Czego powinien spodziewać się w pracy człowiek poszukujący zatrudnienia związanego z programowaniem w technologii blockchain? Pierwszym i najważniejszym aspektem bez, którego osoba na takim stanowisku daleko nie zajdzie, bez wątpienia są ponadprzeciętne umiejętności programistyczne. Według doniesień ze środowiska zawodowego pracodawcy wymagają co najmniej kilkuletniego doświadczenia w programowaniu. Mile widziane jest obeznanie z językami programowania C++, Java, Python, czy też PHP.

Innymi wymaganiami, na które warto zwrócić uwagę to zaznajomienie z aktualnościami na rynku kryptowalut. Nie obejdzie się bez znajomości bitcoina i ethereum. Prawdą jest to, że rozproszenie bazy danych będzie wymagało eklektycznej wiedzy, dlatego też pracodawcy poszukujący kogoś na to stanowisko mogą oczekiwać developera z ogromnym zapasem wiedzy i umiejętności praktycznych. Warto też mieć na uwadze, że po odnalezienia takiego fachowca nie oszczędzają na jego wypłacie. Powinien to być motywujący aspekt dla każdego programisty.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz