10 najpopularniejszych influencerów blockchainowych na Twitterze

Technologiczna firma XTRD stworzyła listę blockchainowych influencerów najpopularniejszych na Twitterze. Ranking został oparty na samej liczbie followersów. Spośród osób wytypowanych została wybrana pierwsza dziesiątka. Oto ona:

1. John McAfee

2. Vitalik Buterin

3. Charlie Lee

4. Marc Andreessen

5. Roger Ver

6. Andreas Antonopoulos

7. Erik Voorhees

8. Nick Szabo

9. CryptoYoda

10. Brad Galinghouse

John McAfee

Jest to przedsiębiorca oraz programista. W roku 1987 złożył własną firmę – McAfee Associates. Prowadził ją do roku 1994. Po tym czasie z niej zrezygnował. W roku 2010 firmę odkupił Intel. Następnie przedsiębiorca zakładał następne firmy. Do nich między innymi należy Tribal Voice. W jego kręgu zainteresować także się znalazły kryptowaluty oraz aplikacje na telefony komórkowe.

Vitalik Buterin

Jest to programista oraz wynalazca oraz współzałożyciel sieci Ethereum. O Bitcoinie się dowiedział w wieku siedemnastu lat. Przed koncepcją Ethereum publikował na stronach internetowych różne artykuły. Były one związane ściśle z Bitcoinem. Zaczął w ten sposób swoją karierę jako świetny publicysta. Ethereum światło dzienne ujrzało w roku 2014.

Charliee Lee

Lee jest twórcą LTC – Litecoina. Zapisał się tym do historii. Pierwszy blok LTC został wykopany w roku 2011 dokładnie 11 października. Pod koniec roku 2017, Lee ogłosił, że prawie wszystkie udziały sprzedał ze względu na konflikt interesu. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego fundacją Litecoin.

Sprawdź na forum również:

Marc Andreessen

Jest to inwestor, amerykański przedsiębiorca oraz inżynier oprogramowań. Jest to także współautor przeglądarki internetowe Mosaic oraz firmy Netscape. Obecnie zasiada w zarządzie Facebooka, eBay’a oraz także Hawlett Packard.

Roger Ver

Jest to jeden z pierwszych interesariuszy Bitcoina. W nim widział świetny środek promocji gospodarczej wolności. Od roku 2011 rozpoczął już swoje inwestycje. Przeznaczył ponad milion dolarów na startupy, które bezpośrednio były związane z kryptowalutami. Za entuzjazm niezłomny okrzyknięty został wręcz Jezusem Bitcoina.

Andreas Antonopoulos

Jest to entuzjasta kryptowalut. Uzyskał on dyplom z informatyki, systemów rozproszonych oraz komunikacji danych. W roku 2012 zakochał się w BTC i porzucił pracę.

Erik Voorhees

Były dyrektor generalny oraz założyciel firmy Coinapult. Przesyłała ona bitcoiny za pośrednictwem maili oraz smsów. Stworzył także Vooshees SatoshiDice.

Nick Szabo

Prawnik, informatyk, kryptolog. Szabo jest autorem frazy oraz także koncepcji kontraktów inteligentnych, w celu wprowadzenia tego, co sam określał mianem rozwiniętych wysoce praktyk prawa oraz także protokołów elektronicznego handlu pomiędzy osobami nieznajomymi w sieci.

CryptoYoda

Entuzjasta kryptowalutowy oraz technologiczny analityk.

Brad Garlinghouse

Generalny dyrektor firmy Ripple. Był także prezesem witryny, która służyła do udostępniania plików. Był także prezesem do spraw konsumenckich aplikacji w AOL, a do tego starszym wiceprezesem w Yahoo.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

Dodaj komentarz