Ile wynoszą zarobki w branży blockchain i sztuczna inteligencja?

Z każdym rokiem możliwości komputerów i Internetu są coraz większe, a co za tym idzie, wzrasta również zapotrzebowanie na specjalistów IT. Firmy dążą do stałego rozwoju i bronią się przed atakami hakerów, nie zwalniają również prace nad sztuczną inteligencją. Fakt ten wpływa na ciągłe zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży, ale również na wysokość ich zarobku. Dowiedz się, ile zarabiają specjaliści IT.

Świadomość zagrożenia atakami hakerskimi sprawia, że firmy coraz więcej środków przeznaczają na ochronę. W budżet ten wliczają się również pensje dla wykwalifikowanych pracowników, na których popyt stale rośnie. Z tego też powodu specjaliści od cyberbezpieczeństwa, a także inżynierowie bezpieczeństwa mogą liczyć na zarobki rzędu 12-16 tys. zł brutto.

Zagrożenie atakami hakerskimi sprawia, że poza cyberbezpieczeństwem firmy kładą również duży nacisk na cloud computing oraz specjalistów odpowiedzialnych za zaprojektowanie i wdrożenie tej usługi. Zdaniem Michael Page Cloud Engineers i Architects będą cieszyć się dużym zapotrzebowaniem jeszcze przez bardzo długi czas. W największym stopniu ukaże się ono w sektorze finansowym, ubezpieczeniowym, a także telekomunikacyjnym.

Ich wynagrodzenie zależne jest od doświadczenia i technologii, w jakiej się specjalizują. Wynosi od 16 do 28 tys. zł brutto, a w przyszłości może jeszcze wzrosnąć.

Sztuczna inteligencja – Czy na tym da się zarobić?

Specjaliści pracujący nad rozwojem sztucznej inteligencji również mogą liczyć na wysokie zarobki. Programiści cieszą się wynagrodzeniem wahającym się w przedziale 8-21 tys. zł brutto. Projektanci natomiast zarabiają od 16 do 25 tys. zł brutto. Oczywiście ich pensja również zależy od zdobytego doświadczenia oraz wykorzystywanej technologii.

Pensja analityka oscyluje w granicach 8-18 tys. zł brutto, a menadżera projektu waha się w granicach 10-22 tys. zł brutto. Wysokość pensji testera zależna jest od rodzaju testów i wynosi odpowiednio do 10 tys. zł brutto w przypadku testów manualnych oraz 15 tys. zł brutto w przypadku testów automatycznych.

Według Michael Page intensywny rozwój Internetu spowoduje, że cyberprzestępcy skierują swoje ataki właśnie na ten element infrastruktury IT. Jest to spowodowane faktem, że jest to przedmiot najmniej chroniony. Stwierdzenie to oznacza, że firmy muszą dbać o zabezpieczenie nie tylko poszczególnych urządzeń, lecz całego ekosystemu IT przedsiębiorstwa, a także zarządzać użyciem poszczególnych urządzeń tworzących sieć firmową.

Sprawdź na forum również:

Korzyści z tego tytułu odniosą specjaliści do spraw uprawnień oraz ryzyka i zgodności IT. Popyt na ich usługi wzrośnie, a co za tym idzie również i pensje. Mogą oni liczyć na wynagrodzenie w przedziale 11-15 tys. zł brutto, w szczególności, kiedy prognozy mówią o tym, że wydatki na rozwiązania IoT w biznesie do 2021 roku wyniosą nawet 6 bilionów dolarów.

Typowy informatyk – Czy ta branża nadal istnieje?

Wysokimi zarobkami mogą poszczycić się również deweloperzy blockchain odpowiadający za rozwój krypowaluty. Ich minimalna pensja wynosi 11 tys. zł brutto, a maksymalna może przekroczyć ponad 20 tys. zł brutto.

Zdaniem Michael Page mobilne strony www są dziś znacznie ważniejsze niż te tradycyjne, wyświetlane na ekranach komputerów. Zapewnia to wysokie pensje specjalistów takich, jak team leader, którego wynagrodzenie wynosi ponad 15 tys. zł brutto, architekt o zarobkach oscylujących w przedziale 15-30 tys. zł brutto, a także programista zarabiający od 6 do nawet 22 tys. zł brutto.

Mówi się o tym, że w przyszłości obsługa i zapewnienie bezpieczeństwa informacji stanie się priorytetem dla wielu firm. Każda osoba, która pragnie związać się z branżą IT, powinna zdawać sobie sprawę z faktu, że o ile w sprawach programistów w większości przypadków liczy się doświadczenie i umiejętności, a nie dyplom, to w przypadku administratora IT lub konsultanta do spraw IT bardzo często wymagane jest wyższe wykształcenie.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz