Zatrudnieni w blockchainie w aż 42% pracują dla giełd kryptowalutowych

Biznes kryptowalutowy oparty na blockchainie wzrósł w ostatnim czasie niepomiernie i ciągle rośnie. Do obsługi blockchaina również w związku z tym potrzeba coraz więcej osób, wzrasta więc liczba zatrudnionych. Jeden z portali zajmujących się obszarem biznesowym w mediach społecznościowych, Linkedln, wykorzystywany zresztą przez speców od HR do rekrutacji nowych pracowników, usadowił blockchain w dziesiątce najbardziej poszukiwanych umiejętności spośród kandydatów do zatrudnienia w rejonie Azji i Pacyfiku. Analizując cały sektor blockchain, jak informuje serwis The Block, najwięcej w nim zatrudniają giełdy kryptowalutowe.

Na czele pracodawców blockchain są giełdy, producenci koparek oraz fundacje

Serwis The block opublikował wyniki swoich badań dnia 32 października, zaznaczając, że przeanalizował aż 158 spółek działających w sektorze blockchain. W ich wyniku dowiadujemy się, że 42 procentom ludzi zatrudnionych w sektorze pensje wypłacają giełdy kryptowalutowe. Całkowita liczba tych osób wynosi aż 7700 ludzi, zatrudnionych przez 30 różnych giełd. Drugie miejsce na liście największych pracodawców w sektorze zajmują producenci tzw. koparek do obsługi górnictwa kryptowalutowego i tutaj objętościowo stoi to na poziomie 11%. Jednak zaraz za nimi, bo tylko o procent mniej, stanęły ostatnie na podium, czyli fundacje zarządzające projektami krypto, m.in. Ripple, Block.one, czy TRON.

Sprawdź na forum również:

Największym pracodawcą indywidualnie z kolei, spośród objętych badaniem 158 spółek nie jest giełda kryptowalutowa, ale uznany producent sprzętu do wydobywania kryptowalut Bitmain, który zatrudnia 1500 osób. Kolejne miejsca zajmują już giełdy kryptowalutowe: Huobi z 1300 osobami, Coinbase z 1000 osób oraz OKEx z 950 pracownikami. Co najciekawsze w tym zestawieniu, największa na świecie giełda kryptowalutowa Binance nie tylko nie jest największym pracodawcą w branży, ale jest wręcz dość daleko w zestawieniu i zatrudnia, w porównaniu do czołówki zaledwie ok. 650 osób.

Doceniani oraz lubiani w branży kryptowalutowej

Coinbase oraz Ripple, czyli jedne z lepiej znanych firm blockchainowych, do niedawna znajdowały się w pierwszej dziesiątce listy „Najbardziej pożądanych 50 amerykańskich pracodawców” (The 50 hottest US companies to work for), publikowanej właśnie przez Linkedln. Miejsce w czołówce pożądanych pracodawców zachowała natomiast inna firma blockchainowa, Robinhood, oferująca obsługę handlu akcjami i kryptowalutami.

Ripple pomimo spadku z dziesiątki najbardziej pożądanych pracodawców, zdaje się jednak niczego nie tracić. Firma została w tym roku uznana za jednego z najlepszych pracodawców w rejonie Zatoki San Francisco, jeżeli chodzi o branżę nowych technologii i ta operująca w blockchainie firma zatrudnia obecnie ok. 450 osób, wysoko oceniających swoje miejsce pracy. Aż 91% z nich oświadczyło, że Ripple jest miejscem wspaniałym do pracy, a jeszcze więcej, bo aż 95% twierdzi, że są dumni z faktu bycia pracownikami tej firmy.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz