LH.pl – Polski Hosting w Polsce – Opinie użytkowników

Kiwi, Orange, Apple oraz Mango – tak się nazywają pakiety hostingowe LH.pl. Firma na polskim rynku działa już od ponad siedemnastu lat. Jej oferta jest skierowana zarówno dla małych firm, jak  także sporych przedsiębiorstw. Baza klientów na chwilę obecną liczy ponad dwadzieścia tysięcy. Co więcej firma jest jednym z największych web hostingowych dostawców w kraju. Do plusów największych LH.pl zalicza się korzystne ceny oraz naprawdę dobry suport.

Przegląd

Firma LH.pl jest obecna na polskim rynku od roku 2002. Jej oferta, poza samym hostingiem, obejmuje usługi internetowej poczty, cloud, rejestracji domen oraz certyfikatów SSL. W roku 2009 firma oficjalnie została partnerem NASK w zakresie samej rejestracji narodowych domen z rozszerzeniem pl. Dokładnie dwa lata później zawała umowę partnerską z Microsoftem. Może dzięki temu oferować oprogramowanie licencjonowane w trybie SPLA. Do organizacji RIPE dołączyła w roku 2015. Uzyskała także adresację IP, numery ASN oraz status LIR.

Dlaczego zapoznać się powinniśmy z ofertą LH.pl?

LH.pl jest popularną, dobrze ocenianą firmą hostingową z niezłymi parametrami wydajności. Firma posiada własne centrum danych ATMAN w Warszawie. Dysponuje tam własnymi serwerami (dwie szafy 42U). ATMAN jest pewnego rodzaju twierdzą, która jest uważana za jedną z lokalizacji najbardziej bezpiecznych. Posiada dwa niezależne źródła prądu. Urządzenia serwerowe oraz sieciowe są redundantne w pełni. Serwery LH.pl uznaje się za jedne z najszybszych na rynku, a jeśli chodzi o kopie bezpieczeństwa to są one codziennie wykonywane oraz przechowywane nawet dłużej, a niżeli standardowe czternaście dni. Strona firmowa jest w pełni czytelna. Nie ma tam nadmiernej ilości informacji.

Co więcej jest łatwa w nawigowaniu. Duży plus otrzymujemy za suport kompetentny. Do wad największych hostingu w LH.pl zaliczamy małą w porównaniu do konkurencji samą powierzchnię przestrzeni na dysku. Pojemność konta w pakiecie podstawowym to jedynie 5GB. Konkurencja może się poszczycić nawet kilkudziesięcioma GB.

 

Opcje

Wielu użytkownik przyciągnie na pewno stosunkowo mocno rozbudowany podstawowy pakiet. LH.pl swoim klientom oferuje migrację bezpłatną strony internetowej oraz poczty (nie tylko samo przeniesienie jest bez opłat, ale także świadczenie usług do czasu momentu wygaśnięcia umowy z firmą poprzednią), a także do tego nieograniczony transfer danych, co jest niezmiernie przydatne szczególnie wtedy, gdy na stronie umieszczamy wiele zdjęć. W cenie mamy również codzienną kopię bezpieczeństwa zawartości FTP oraz baz danych MySQL. Możemy samodzielnie w standardzie pobrać zrzut z serwera z ostatnich dwóch tygodni lub też poprosić suport, aby to zrobił za nas. Użytkownicy niezdecydowani skorzystać mogą z okresu testowego bezpłatnego.

Certyfikat SSL

Każdy dostawca porządny web hostingu w swojej ofercie ma certyfikaty SSL. W LH.pl są do wyboru aż trzy wersje certyfikatu, w zależności od potrzeb oraz rodzaju witryny. Certyfikat podstawowy SSL jest przez pierwszy rok darmowy. Od niedawna w LH.pl również jest możliwe otrzymanie certyfiku darmowego Let’s Encrypt.

Dyski SSD w opcji hostingu podstawowego

LH.pl zapewnia dyski NVME w standardzie, nawet w ograniczonym najbardziej pakiecie. Są one o wiele znacznie lepsze niż talerzowe dyski, a szczególnie gdy serwis jest oparty o bazy danych MySQL. Firma jest właścicielem i użytkuje ponad 62 platformy serwerowe firmy DELL i SuperMicro, które są wyposażone w dyski SSD i Nvme P4610, 256 GB RAM, a także procesory Intel Xeon E5 v4 i Xeon Silver oraz AMD EPYC 7451.

Optymalizacja pod WordPress

LH.pl jest zwycięzcą testu wydajności WordPress w rankingu sprawnymarketing.pl Najnowsze oraz bardzo stabilne wersje MySQL oraz PHP dają gwarancję działania poprawnego aplikacji. tym bardziej nas dziwi, że instalacja aplikacji dodatkowych (między innymi właśnie WordPressa) w pełni manualnie się odbywa – nie ma tutaj autoinstalatora.

Łatwość w użyciu

Na tle innych dostawców firma ta nie należy do najłatwiejszych w obsłudze. Jest to moim zdaniem wybór dla zaawansowanych użytkowników jak i także średniozaawansowanych. Na szczęście jest dostępny spory wybór bardzo szczegółowych instruktażowych filmów, które można na ich stronie znaleźć. Świetnie działa cały system bilingowo-rozliczeniowy z kanałami płatności.

Panel klienta

Panel jest uważany raczej za czytelny oraz nieskomplikowany w obsłudze. Platforma autorska jest intuicyjna oraz pozwala na szybkie zamawianie usług, zarządzanie bazami danych, zarządzenie subdomenami oraz kontami, a do tego także dodawanie nowych domen do DNS oraz edycję już istniejących rekordów. Duży plus za możliwość zmiany danych adresowych czy też kontaktowych w rzeczywistym czasie. Wystarczy odpowiednie dane w panelu edytować. Zużycie transferu jest widoczna z miesiąca na miesiąc. Łatwo możemy dzięki temu go kontrolować. Bardzo intuicyjnie można także edytować samą pojemność zużycia za pomocą niesamowicie wygodnego suwaka.

Jeśli czegoś mielibyśmy się doczepić, to firma jedynie mogłaby popracować na graficzną oprawą panelu. Obecna niestety jest dosyć staromodna. Jest także wiele rzeczy, o których musimy pamiętać „na zapas”. Między innymi, jeśli w ogóle chcemy w obrębie jednej domeny dodać kilka pocztowych skrzynek, musimy już podczas samego dodawania domeny do DNS pamiętać o zaznaczeniu opcji o nazwie multipoczta.

Wydajność

Serwery LH.pl są zlokalizowane w Polsce. Uważane są za bardzo stabilne oraz szybkie. Jeśli potrzebujemy dostępu do statystyk serwera, to LH.pl uruchomi je dla nas całkowicie bezpłatne. Wystarczy, że wyślemy wiadomość e-mail, a statystyki zwykle są już włączane następnego dnia. Jak widać wszystko niezmiernie szybko funkcjonuje.

 

Zapytaliśmy LH: Dlaczego warto skorzystać z Hostingu LH.PL ?

Hosting w LH.pl to przede wszystkim gwarancja wydajności, stabilności i bardzo dobrej obsługi klienta. Na co dzień wykonujemy wiele migracji z firm konkurencyjnych na naszą infrastrukturę i w zdecydowanej większości przypadków klienci, których przenieśliśmy, zauważają znaczący spadek czasu ładowania strony WWW.

Każdego dnia otrzymujemy od naszych klientów pozytywny feedback, nie tylko związany z wydajnością, ale także z poziomem jakości obsługi klienta.

Dbamy o to, by każdy klient otrzymał od nas kompleksową pomoc i wsparcie w jak najkrótszym czasie.

Aneta Rutkowska
Koordynator Marketingu

Ocena hostingu LH.pl
  • Opcje
  • Łatwość użycia
  • Wydajność
  • Pomoc techniczna
  • Cennik
4.4

Podsumowanie oceny LH.PL

LH.pl jest popularną, dobrze ocenianą firmą hostingową z niezłymi parametrami wydajności. Firma posiada własne centrum danych ATMAN w Warszawie.

Dodaj komentarz