Home.pl – Hosting w Polsce – Opinie użytkowników

Decydując się na założenie firmy, małej działalności gospodarczej albo bloga, myślimy o zbudowaniu przyciągającej potencjalnych klientów lub obserwatorów strony. Zależy nam na ofertach hostingowych, które nie uszczuplą znacząco naszego portfela oraz spełnią oczekiwania w zakresie hostingu posiadanej strony. Zwracamy szczególnie uwagę na jej przepustowość, dostępną powierzchnię do przechowywania plików multimedialnych i niezbędne, szczególnie na początku, wsparcie techniczne dostępne w każdej chwili.

Osobom, szczególnie blogerom, dopiero wkraczającym w świat budowania swojej marki w Internecie, zależy natomiast na intuicyjności platformy do zarządzania stroną oraz przejrzystości opcji dostępnych w ramach ich budżetu, bez zbędnych kosztów dodatkowych, np. przy przedłużeniu hostingu.

Home.pl to jedna z najstarszych firm hostingowych obecnych na polskim rynku.

Ta firma założona została w 1997 roku w Szczecinie i do dzisiaj zajmuje pierwsze miejsca w rankingach. Home.pl od 20 lat prężnie się rozwija zatrudniając obecnie ok 200 osób.

Dzisiaj z jej usług korzysta ponad 375 tysięcy klientów i wciąż przybywa nowych. Do klientów home.pl należą polskie firmy w postaci małych lokalnych biznesów jak i duże korporacje. Home.pl obsługuje dzisiaj ok 50% polskich przedsiębiorstw tych dużych jak i małych oraz międzynarodowych korporacji takich jak Microsoft, Google, HP czy AMD. Home.pl działa zgodnie z normą ISO 27001 zapewniającą odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jako pierwsza polska firma udostępnia usługę Office 365 w formie miesięcznej subskrypcji.

Recenzję zacznijmy od strony internetowej home.pl. Po wejściu na nią zobaczymy czytelną i przejrzystą dla użytkownika witrynę z wyselekcjonowanymi w dostępny sposób opcjami i informacjami na temat oferowanych przez home.pl produktów i usług.
W ofercie znajdziemy dziewięć pakietów hostingowych z dostępnymi w nich różnymi wersjami Word Pressa (podstawowymi i spełniającymi oczekiwania bardziej wymagających zaawansowanych użytkowników). To także jedna z najbezpieczniejszych opcji w świecie hostingu oferująca jednocześnie certyfikaty SSL, usługę SiteLock oraz programy antywirusowe, a awarie serwerów praktycznie się nie zdarzają.

Home.pl – dostępne opcje

Home.pl oferuje wyjątkowo szeroki wybór usług, w tym dziewięć pakietów hostingowych. Znajdziemy tutaj standardowy hosting www, serwery dedykowane, hosting WordPress SSD, cloud hosting Pro Cloud i  serwery VPS. Na plus zasługuje to, że podstawowa opcja nie ma ograniczeń w liczbie stron WWW ani limitów w liczbie kont e-mail.

Standardowa usługa oferuje możliwość zainstalowania automatycznie niezbędnych aplikacji w tym galerii zdjęć, CMS i innych. Dodatkowo możemy wybrać podstawową wersję WordPress jak i taką wzbogaconą o wtyczki zwiększające poziom bezpieczeństwa i możliwą do optymalizacji pod kątem SEO. To rozwiązanie dobre zarówno dla podstawowych jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Home.pl – przepustowość i bezpieczeństwo

Home.pl oferuje szeroką przepustowość ponad 90 Gbps a ich serwery znajdują się w dwóch lokalizacjach należących do T-Mobile, obejmując tym samym ponad 1200 serwerów i 200 urządzeń sieciowych. To jedne z najbardziej niezawodnych serwerów na rynku.

Home.pl bardzo dba o bezpieczeństwo, wszystkie kopie zapasowe znajdują się na klastrze 10 tysięcy TB. Kopie są przenoszone do oddalonej o ok. 600 km lokalizacji. Replika danych znajduje się natomiast na osobnych serwerach fizycznych. Home.pl oferuje także opcję SNI pozwalającą na instalację wielu certyfikatów SSL na jednym adresie IP. Dodatkowo wszystkie dane, nawet te usunięte, mogą być przywrócone w ciągu trzech dni, a ewentualne awarie serwera głównego zabezpiecza drugi serwer. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort korzystania z posiadanego serwisu www.

Home.pl – dostępne funkcje

Panel administracyjny home.pl jest łatwy w użyciu nawet dla początkującego użytkownika. Umożliwia on płynne przechodzenie między poszczególnymi funkcjami i jest bardzo intuicyjny z łatwym dostępem do wszystkich opcji. Nawet wersja mobilna strony i panelu jest opracowana w sposób pozwalający w zarządzanie stroną nawet z poziomu smartfona a obraz dostosowuje się do urządzenia, z którego akurat mobilnie korzystamy. To daje możliwość zarządzania stroną nawet podczas urlopu w odległym kraju.

Home.pl udostępnia autoinstalatora wielu potrzebnych aplikacji takich jak Drupal, Joomla!, Xoops, WordPress czy WooCommerce. Hosting oferuje także skrypty przydatne przy tworzeniu forum lub aplikacji, które można wykorzystać przy tworzeniu np. internetowego szkolenia lub prezentacji interaktywnej.  Dostępny jest nawet płatny kreator umożliwiający stworzenie internetowego sklepu, który znacznie ułatwia pracę początkującemu przedsiębiorcy.

Home.pl to usługa zlokalizowana w Polsce i umożliwiająca stworzenie stron dla polskich klientów. Usterki zdarzają się dosyć rzadko a w hostingu w chmurze Pro Cloud na pewno nie zabraknie mocy. Dodatkowo wydajność home.pl dobrze wypada na tle konkurencji i jest jednym z najbardziej stabilnych serwerów na polskim rynku. Minusem jest to, że prędkość wczytywania strony jest wolniejsza od tej oferowanej przez konkurencję.

Home.pl – pomoc techniczna

W home.pl dostępna jest całodobowa pomoc techniczna, w której nad usługami czuwa kilkudziesięciu wykwalifikowanych administratorów IT a całodobowy monitoring pozwala na szybką reakcję w przypadku wszelkich incydentów czy awarii. Dostępne jest także wsparcie telefoniczne, podczas którego doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania nie próbując jak najszybciej zbyć dzwoniącego klienta.

Home.pl – cennik

Home.pl jest jednym z najdroższych dostępnych na rynku dostawców, ale często ma dostępne ciekawe promocje, np. w postaci rocznych pakietów. Minusem jest jest fakt, że po zakończeniu promocji cena znacznie wzrasta i za podstawowy pakiet zapłacimy już znacznie więcej niż w promocji. Podstawowy pakiet to koszt ok 19,61 zł za rok a rozszerzony, 147,60 pln za rok. W podstawowym pakiecie certyfikat SSL jest dodatkowo płatny i jego koszt to 150 zł. Migracja stron także jest płatna, w przeciwieństwie do ofert konkurencji.

Ocena hostingu Home.pl
  • Opcje
  • Łatwość użycia
  • Wydajność
  • Pomoc techniczna
  • Cennik
4.5

Podsumowanie oceny Home.pl

Home.pl jest jednym z najdroższych dostępnych na rynku dostawców, ale często ma dostępne ciekawe promocje, np. w postaci rocznych pakietów. Minusem jest jest fakt, że po zakończeniu promocji cena znacznie wzrasta i za podstawowy pakiet zapłacimy już znacznie więcej niż w promocji.

Dodaj komentarz