Spedytor międzynarodowy – Zarobki – Ile zarabia ?

Jak kształtują się zarobki na stanowisku spedytora międzynarodowego?

Rozkład zarobków

Jesteś ciekawy tematu spedytor międzynarodowy zarobki? Świetnie trafiłeś. Okazuje się, że wynagrodzenie miesięczne całkowite na tymże stanowisku wynosi 4 940 złotych brutto. Co drugi pracownik zatrudniony na stanowisku spedytora międzynarodowego otrzymuje pensję kształtującą się na poziomie między 4 000 tysięcy a 6 070 tysięcy złotych. Dwadzieścia pięć procent wynagradzanych najgorzej międzynarodowych spedytorów zarabia poniżej czterech tysięcy złotych brutto. Z kolei na zarobki powyżej 6 070 złotych brutto liczyć może grupa dwudziestu pięciu opłacanych najlepiej międzynarodowych spedytorów.

Wynagrodzenie przeciętne osoby, która pracuje na stanowisku międzynarodowego spedytora wynosi 5 900 tysięcy złotych i jednocześnie jest wyższe od przeciętnego w Polsce wynagrodzenia o 1200 złotych.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia?

Bardzo duży wpływ ma staż pracy. Wynagrodzenie pracownika początkującego bardzo często stanowi znikomą część swojego kolegi doświadczonego. Jest także zależne od wielkości firmy. Małe firmy rodzinne nie mogą najczęściej zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych zagranicznych korporacji. Zazwyczaj duże firmy oferuję także bardzo bogaty pakiet pozapłacowych świadczeń.

Dużą rolę odgrywa także lokalizacja firmy. Dwie firmy podobne w innych miastach oferować mogą wynagrodzenia dla pracowników znacznie od siebie odbiegające.

Jeśli chodzi o benefity popularne to 44 procent spedytorów międzynarodowych może liczyć na prywatną opiekę medyczną. Nieco mniej, bo 39 procent otrzymuje dofinansowanie sportowych zajęć. Z kolei 33 procent telefon służbowy do prywatnych celów. Zaś 22 procent może liczyć na ubezpieczenie na życie.

Jak wynika z powyższego najczęstszym benefitem na tymże stanowisku jest prywatna medyczna opieka. Na stanowisku tym przeważają nieco mężczyźni. Stanowią oni 58 procent wszystkich zatrudnionych. Bardzo ciekawe jest to, że 45 procent osób pracujących na tymże stanowisku otrzymuje co miesiąc premię. Prawie wszyscy, bo 95 procent pracowników jest zatrudnionych na umowę o pracę.

Dodaj komentarz