Analityk biznesowy – Zarobki – Ile zarabia ?

Jak kształtują się zarobki analityków biznesowych?

Rozkład zarobków analityków biznesowych

Zebrana przez nas liczba wszelkich ankiet dla stanowiska – analityk biznesowy zarobki jest za mała do wygenerowania raportów premium. Raport ten pojawi się w momencie, gdy zgromadzimy wszelkie odpowiednie dane.

Miesięczne całkowicie wynagrodzenie (mediana) na stanowisku tym wynosi 7500 złotych brutto. W zasadzie to co drugi analityk biznesowy otrzymuje miesięczną pensję od 6230 złotych do 9400 złotych. Dwadzieścia pięć procent wynagradzanych najgorzej analityków biznesowych otrzymuje zarobek poniżej 6230 złotych brutto. Kto może liczyć na zarobki powyżej 9400 złotych brutto? Jest to grupa dwudziestu pięciu procent opłacanych najlepiej analityków biznesowych.

Co ma wpływ na wartość wynagrodzenia?

Najważniejszy jest oczywiście staż pracy. Bardzo często wynagrodzenie dla pracownika początkującego stanowi część znikomą pensji jego kolegi doświadczonego. Wpływ na wysokość wynagrodzenia ma także wielkość firmy. Małe firmy rodzinne nie są w stanie swoim pracownikom zaoferować zarobków na poziomie wielkich korporacji zagranicznych. Duże firmy oferują zazwyczaj bardzo bogaty pakiet pozapłacowych świadczeń.

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy z różnych miast oferować mogą odbiegające znacznie od siebie wynagrodzenia dla pracowników.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Czym głównie zajmuje się biznesowy analityk?

Jego zadania i obowiązki to:

  • przeprowadzenie analiz biznesowych,
  • wspieranie bieżących prac projektowych,
  • tworzenie dokumentacji analityczno-projektowej,
  • współpraca z przeróżnymi organizacyjnymi jednostkami klienta.

Pamiętajmy, że dane powyższe mają orientacyjny charakter oraz są udostępniane bezpłatnie do osobistego użytku. Ich wykorzystywanie w komercyjnych celach wymaga zakupu raportu określanego jako premium dla stanowiska wybranego. Z aplikacji również można korzystać po wykupienia specjalnego dostępu do strefy premium na portalu wynagrodzenia.pl czy też uzyskaniu zgody pisemnej.

Dodaj komentarz