Brand Manager – Zarobki – Ile zarabia ?

W dzisiejszych czasach coraz aktywniejsze stają się wszystkie dziedziny związane z marketingiem i promocją produktów. Skutkuje to powstawaniem wielu nowych stanowisk, które są odpowiedzialne za drobne, lecz wciąż bardzo obszerne zagadnienia. Jednym z nich jest Brand Manager zarobki. Sprawdź, ile zarabiają osoby  na tym stanowisku!

Brand Manager

Brand Manager to osoba odpowiedzialna za wszystkie tematy związane z promocją konkretnej marki. Zadania i obowiązki na tym stanowisku mogą być różne, zależnie od wielkości firmy i tego w jakiej branży działa. Osoba ta może być odpowiedzialna zarówno za wprowadzanie na rynek nowych marek i budowanie ich wizerunku, jak również może się opiekować jedną marką firmy i wszystkimi rzeczami z nią związanymi.

Ile może zarobić Brand Manager?

Osoby na tym stanowisku mogą zarobić średnio od 6000 PLN brutto do 11000 PLN brutto miesięcznie. Mediana dla tego stanowiska wynosi 8300 PLN brutto. Około 25% pracowników pracujących jak Brand Manager zarabia mniej niż średnie wynagrodzenie oraz tyle samo osób zarabia więcej niż średnie wynagrodzenie. Około 2/3 wszystkich Brand Managerów to kobiety.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Benefity na stanowisku Brand Managera

Osoby pracujące na tym stanowisku mogą liczyć na sporo różnych korzyści dodatkowych, ale do popularniejszych należą:

  • Prywatna opieka medyczna – około 50% badanych.
  • Służbowy telefon komórkowy do użytku prywatnego – około 50% badanych.
  • Służbowy laptop do użytku prywatnego – około 50% badanych.
  • Służbowy samochód do użytku prywatnego – około 30% badanych.
  • Dofinasowanie aktywności fizycznej(karta MultiSport) – ponad 50% badanych.

Od czego zależą zarobki?

Brand Manager zarobki zależą od kilku różnych czynników. Pierwszym z nich jest przede wszystkim zakres obowiązków w danej firmie. Kolejnym wielkość firmy i jej lokalizacja. Duża firma w mieście wojewódzkim zapewni wyższe wynagrodzenie niż jakaś drobna firma z mała ilością produktów. Nie bez znaczenia pozostaje też wykształcenie pracownika, ale najważniejszym aspektem wpływającym na wysokość wynagrodzenia jest staż pracy na stanowisku.

Dodaj komentarz